Mergaitė, kurios žinomas tik vardas – Saša, šiuo metu gydoma ligoninėje. Kartu su tėčiu, mama ir sese praėjusią savaitę ji bėgo iš šeimos namų Kyjivo Hostomelio rajone, kai šeimos automobilį suvarpė kulkos. Jos tėtis žuvo, o mama su dviem mergaitėmis spėjo išbėgti į gatvę ir pasislėpti rūsyje.
Saša dvi dienas nuolat alpo, kol galiausiai balta vėliavėle mojuojantiems savanoriams ant improvizuotų neštuvų pavyko ją nugabenti į artimiausią ligoninę, rašoma dailymail.co.uk.
Bandė gydyti rūsyje
Iš ligoninės lovos Saša sakė: „Nežinau, kodėl rusai į mane šovė. Tikiuosi, kad netyčia, ir kad jie nenorėjo manęs sužeisti. Mane pašovė į ranką. Aš bėgau paskui savo sesę. Mano mama tada parkrito. Galvojau, kad dabar jau viskas. Bet ji buvo gyva, ji tik slėpėsi nuo šūvių. Ji slėpėsi. Tada aš nualpau. Kažkas mane nunešė į rūsį. Ten mane truputį pagydė. O tada žmonės mane nunešė į ligoninę“.
Šiaurės vakariniai Kyjivo rajonai Hostomelis, Irpinė, Buča yra fronto linijoje, rusams bandant užimti Kyjivą. Rusai labai intensyviai puolė toliau nuo Kyjivo centro esančius rajonus, tikėdamiesi taip palaužti ukrainiečių gynybą ir užimti sostinę.
Irpinės centrinėje ligoninėje, Bučoje, kraujagyslių chirurgas dr. Vladislavas Gorbovecas diagnozavo gangreną ir priėmė sprendimą amputuoti kairiąją mergaitės ranką virš alkūnės. Antraip Saša būtų mirusi.
Ranką teko amputuoti siekiant išgelbėti Sašos gyvybę
Dr. Genadijus Druženko iš Pirmosios savanorių mobiliosios ligoninės „MailOnline“ sakė, kad Saša yra viena iš daugelio vaikų, kurie Kyjivo puolimo metu patyrė siaubingų sužalojimų.
Jis paaiškino: „Mergaitė į Centrinę Irpinės ligoninę buvo atnešta su sunkiais sužeidimais. Ji buvo pašauta, kai su tėvais evakavosi iš Hostomelio. Jos tėtis buvo nušautas, automobiliu veždamas šeimą tolyn nuo mūšių. Mergaitė su sese ir mama tada pasislėpė rūsyje.
Jos ten prabuvo dvi dienas, nes gatvėje virš jų vyko kova. Mergaitė buvo sunkiai sužeista, ji prarado sąmonę, jai prasidėjo kliedesiai. Rusų kariai bandė įsiveržti į rūsį. Jie ėmė šaudyti į duris ir liepė viduje esantiems žmonėms išeiti lauk.
Galiausiai balta vėliavėle mojuodami civiliai šiaip ne taip atnešė mergaitę į ligoninę, bėgdami pro karinių veiksmų zoną. Centrinėje Irpinės ligoninėje jai buvo suteikta skubi pagalba, kai ir ligoninė tuo metu buvo apšaudoma.
Gydytojas pastebėjo, kad gangrena nuo sužeidimo vietos plečiasi toliau. Ranką teko amputuoti, kad būtų galima išgelbėti mergaitės gyvybę. Tuomet mergaitė buvo perkelta į privačią kliniką Kyjive. Ji – viena iš daugelio vaikų, kurie patyrė labai sunkių sužalojimų. Visi jie neteko bent vieno iš tėvų“.
Paprašė rožinės spalvos rankos protezo su gėlėmis
Dabar mergaitė, kuri savo devintą gimtadienį dar spėjo atšvęsti dieną prieš Rusijai užpuolant Ukrainą vasario 24 dieną, paprašė rožinės spalvos rankos protezo su gėlėmis. Centrinės Irpinės ligoninės Bučoje 5–ajame skyriuje Sašą prižiūrėjusi slaugytoja mergaitę gyrė už stiprybę ir drąsą.
Ji sakė: „Pirmas dalykas, kurio Saša manęs paklausė vos pabudusi: „Prašau, būkite nuoširdi, ar dar turiu kairę ranką, ar jau nebe?“ Aš nežinojau, ką jai pasakyti. Nežinojau, ar geriau nieko nesakyti, gal meluoti, o gal pasakyti jai tiesą.
Ką sakyti vaikui, kuriam skauda ir kuris jau tiek visko iškentė? Ji manęs paklausė, ar pasveiks ir ar galės gauti rožinį rankos protezą su gėlėmis.
Ji tokia stipri. Ji neverkia, nes žino, kad tik silpni žmonės verkia. Ji mums padėkojo už tai, kad išgelbėjome jos gyvybę ir ja rūpinamės. Aš taip pykstu ir taip nekenčiu tų, kurie šaudo ir taikosi į vaikus“.