Jei ankstyvoje nėštumo stadijoje rūko abu tėvai, šansai jiems susilaukti berniuko sumažėja 2 kartus. Tyrimo duomenys parodė, kad rūkymas dažniausiai dar įsčiose nužudo vyriškos lyties embrioną.
Rūkymas ne tik sumažina tikimybę susilaukti berniuko, bet ir gali užkirsti kelią vyriškos lyties embriono vystymuisi bei lemti persileidimą.
Nepaisant to, kad beveik 52 proc. naujagimių Vakarų pasaulyje – berniukai, rūkančiųjų šeimose gimsta daug didesnis procentas moteriškos lyties kūdikių.
Tyrimai, kuriuose dalyvavo 9 tūkst. nėščių liverpuliečių, aiškiai parodė moteriškos lyties kūdikių dominavimą rūkančių tėvų šeimose. Nėščiosios, neatsisakiusios žalingo įpročio pastojimo metu, triskart rečiau susilaukdavo sūnų nei nerūkančiosios. Jei šeimoje rūko dar ir tėvas, taigi būsimajai mamai tenka ne tik aktyvios, bet ir pasyvios rūkalės vaidmuo, šansų pagimdyti berniuką sumažėja perpus.
Šis tyrimas išprovokavo rezonansą tarptautinėje mokslo visuomenėje. Pasak mokslininkų, iškeltas rimtas klausimas – kaip būtent rūkymas paveikia vyriškos lyties embrionus ir kodėl neveikia taip pat moteriškųjų?
Iki šiol buvo nuodugniai ištirta, kaip motinos rūkymas veikia jos vaisių, tačiau neaptikta, kad šis poveikis priklauso dar ir nuo vaisiaus lyties.