Apijaus kelias
Istorinis Apijaus kelias, Via Appia Antica, buvo nutiestas 4 amžiuje pr. Kr. ir tais laikais buvo pagrindinis Romos imperijos kelias. Ties Apijaus keliu išlikę pompastiškų antikinių kapaviečių ir mauzoliejų liekanos.
San Callisto katakombos
Via Antica Apia parko teritorijoje esančios San Callisto katakombos yra didžiausios ir vienos lankomiausių šiais laikais. Tai – požeminiai labirintai, išsiraizgę keliais aukštais apie kelias dešimtis kilometrų. San Callisto katakombose organizuojamos ekskursijos su gidais. 2-5 a., kai krikščionys Romoje dar buvo persekiojami ir ši religija priklausė mažumoms, buvo draudžiama laidoti miesto ribose. San Callisto katakombose buvo palaidota net 16 popiežių.
San Sebastiano katakombos
Dar vienos gerai žinomos katakombos taip pat ties Apijaus keliu esančios San Sebastiano katakombos, kurias sudaro apie 11 km ilgio požeminiai tuneliai. Šiose katakombose galima apžiūrėti išlikusias ankstyvosios krikščionybės mozaikas ir freskas.
San Domitilla katakombos
Romoje lankytojams atviros ir San Domitilla katakombos, kurios laikomos vienomis seniausių. Į šias katakombas, požemiais besidriekiančias apie 15 km, patenkama pro bažnyčią, kuri buvo pastatyta 4 amžiuje. Beje, šios katakombos yra Romoje vienintelės, kuriose iki šiol saugomi mirusiųjų palaikai.
Priscilla katakombos
Catacombe di Priscilla taip pat yra vienos seniausių Romoje ir jas galima aplankyti netoli Via Salaria - tai dar vienas svarbus senovės romėnų kelias, vedęs į Romą. Ankstyvosios krikščionybės laikais šiose katakombose buvo palaidoti 7 popiežiai, o taip pat daug katalikų kankinių.
Kapucinų kripta
Pačiame Romos centre, Via Veneto gatvėje, netoli Barberini aikštės, esančios Kapucinų bažnyčios kriptoje šiurpo dozė garantuota. Mat čia viduramžiais iš vienuolių kaulų buvo pagamintos makabriškos dekoracijos, kurias išvysite visur – ant sienų, lubų. Šiurpiosioms dekoracijoms, primenančioms apie trumpą žmogaus gyvenimą, panaudota maždaug 3700 vienuolių kaulai.