Viena iš dangaus reiškinių stebėtojų užfiksavo šį reginį ir netruko pasidalinti nuotrauka su „Facebook“ grupės „Orų entuziastai“ mariais.
Pastebimas rečiau
Šio reiškinio nuotrauka savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo „Orai ir klimatas Lietuvoje“ puslapis. Jie paaiškino, kas tai per reiškinys bei kada jis pasirodo – jį išvysti pavyksta ne itin dažnai, tačiau laimi tie, kurie nemiega anksti ryte.
„Rūko lankas arba baltoji vaivorykštė
Tai reiškinys, kuris yra giminingas vaivorykštei. Skirtingai nuo vaivorykštės, toks lankas atsiranda dėl žymiai smulkesnių (<0,05 mm) vandens lašelių, esančių rūke. Dėl šios priežasties rūko lankas, įprasta akimi žiūrint, neturi spalvų, todėl galima matyti tik baltą lanką.
Iš tikrųjų tos spalvos yra, tik labai silpno intensyvumo. Rūko lanke išsiskiria tik jų raudonos spalvos išorinis kraštelis ir melsvo atspalvio vidinis pakraštys. Taip yra todėl, nes rūko ir miglos lašeliai yra per maži, kad laužtų šviesą, tad nėra tokių ryškių spalvų kaip įprastose vaivorykštėse.
Rūko lankas yra rečiau pastebimas reiškinys, tačiau anksti ryte nemiegantys žmonės juos pakankamai dažnai gali išvysti.
Viskas ko reikia, tai besisklaidantis rūkas ir tekanti Saulė. Tuo tarpu, dar rečiau pastebimas rūko lankas, kuris susiformuoja ne dėl Saulės, o dėl Mėnulio pilnaties šviesos“, – įrašu pranešė jie.