Miego ekspertas įspėjo pirkėjus dukart pagalvoti prieš pasiduodant virusinei patalynės tendencijai, sakydamas, kad ji iš tikrųjų gali sukelti miego problemų.
Martinas Seeley, „MattressNextDay“ ekspertas, išsakė savo nuomonę apie populiariąją bouclé patalynę, kuri, atrodo, užkariauja miegamuosius. Vaizdo įrašas apie jaukią, intymią atmosferą sukuriančią patalynę „TikTok“ tinkle surinko daugiau nei 20 mln. peržiūrų, rašo mirror.co.uk.
Bouclé – kas tai?
Patalynė pagaminta iš susipynusių siūlų kilpelių (bouclé tipo audinys), todėl tekstūrinis paviršius atrodo kaip pūkuotas dekoratyvinis elementas. Tačiau M. Seeley pabrėžė, kad audinį sunku valyti, o šiltuoju metų laiku jis gali tapti dar nepatogesnis.
„Viena iš rizikų renkantis bouclé kaip lovos audinį yra ta, kad jis išsipešioja ir labai lengvai susiglamžo, – sakė jis apie populiarėjančią bouclé madą. – Tokie paprasti dalykai kaip ilgi, aštrūs nagai ar papuošalai gali beveik akimirksniu pabloginti audinio kokybę, todėl planuojantys investuoti turi pasirūpinti, kad audinys nebūtų pažeistas ir atlaikytų laiko išbandymą.“
M. Seeley pataria rinktis ne bouclé, o patalynę, pagamintą iš patvaresnio audinio, kurio nereikia nuolat saugoti. Jis taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad bouclé yra vienas šilčiausių audinių, todėl jis nėra idealus geram miegui.
„Tiems, kurie sunkiai miega šiltais vasaros mėnesiais, bouclé patalynė tikrai ne pats geriausias pasirinkimas, – aiškino jis. – Bouclé yra itin sunkus vilną primenantis audinys, kuris gali sukurti jaukumo ir intymumo įspūdį, regimą „TikTok“ vaizdo įrašuose.“
@sarahbetts boucle bedding?! a cozy girls DREAM bedroom ✨ #boucle #cozyathome #homedecor ♬ original sound - Sarah Betts
Patarė atsisakyti patalynės
Miego guru pataria atsisakyti bouclé tiems, kuriems sunku miegoti, kai karšta. „Vietoj to išbandykite natūraliai vėsinančią lininę patalynę ir lovos rėmus su medžio lentjuostėmis, kurie padės lengvai vėsinti oro srautą visame kambaryje“, – siūlė jis.
Jis taip pat pabrėžė, kad lovos rėmus, kuriuose naudojamas bouclé audinys, reikės reguliariai valyti. Pasak jo, dėl audinio tekstūros pluoštuose lengvai kaupiasi nešvarumai ir bakterijos. Kad to išvengtumėte, jis rekomenduoja juos valyti kas savaitę.
Nuo praėjusių metų bouclé patalynės paieškos „Google“ padidėjo 86 %. Tiems, kurie vis dar mėgsta bouclé patalynę, M. Seeley rekomenduoja su nešvarumais kovoti minkštu šepečiu arba dulkių siurbliu.
Bet kokias dėmes ar spalvos pakitimus galima išvalyti naudojant jautrią skalbimo priemonę ir mikropluošto šluostę arba naudojant švelnų, specialiai apmušalams skirtą valiklį, kurį galima įsigyti specializuotose parduotuvėse.
„Užtepkite pasirinktą tirpalą, švelniai patrinkite jį švaria šluoste, kad mišinys veiksmingai įsiskverbtų. Tuomet palikite išdžiūti“, – patarė jis.