Kaip ir svogūnus, česnakus ir morkas, burokėlius galima sėti prieš žiemą. Šis metodas tarp daržininkų mažiau paplitęs, tačiau tinkamai jį taikant derlių galima gauti 2-3 savaitėmis anksčiau nei sėjant burokėlius pavasarį. Prie pliusų taip pat galima priskirti:
- sveikesnis ir gausesnis derlius – daigai geriau atlaiko pavasario šalčius;
- pavasarį sutaupoma laiko;
- galite panaudoti sėklų likučius, kurių galiojimo laikas netrukus baigsis.
Tačiau yra ir rizikos, pavyzdžiui, ankstyvieji daigai gali žūti esant šaltam pavasariui arba užliejus vietą, tačiau kai kurių rizikų galima pabandyti išvengti – papasakosime, kaip tai padaryti.
Kartais daržininkai, pasėję burokėlių prieš žiemą, skundžiasi, kad jie pradėjo ūgtelėti. Taip atsitinka todėl, kad buvo pasirinkta netinkama veislė. Ne visos burokėlių veislės tinka juos sėti žiemai.
Rudeninei sėjai reikėtų imti šalčiui atsparias, specialiai išvestas veisles. Jos anksti subręsta ir nesudygsta.
Kur ir kaip sodinti burokėlius žiemai
Dar vienas svarbus dalykas yra vietos pasirinkimas: joje neturi užsistovėti vanduo ir sniegas, vieta turi būti gerai apšviesta ir vėdinama.
Sėjai lysvės ruošiamos iš anksto:
- jas iškaskite;
- ½ kibiro komposto (humuso) ir 1 puodelis pelenų kiekvienam kvadratiniam metrui;
- 25 cm atstumu ir 3-4 cm gylyje padarykite vagutes ir uždenkite plėvele – iki sėjos.
Burokėlių sėklos nedezinfekuojamos ir nedygsta, tačiau jas reikia perrinkti ir išsirinkti didžiausias. Pasėkite burokėlius 5-8 cm atstumu nuo kiekvienos sėklos, užberkite žemėmis ir sutrypkite. Laistyti nebūtina.
Sėją rekomenduojama uždengti mulčiu, pavyzdžiui, šiaudais, nukritusiais lapais. Šis mulčias nuimamas, kai dirva atšąla. Po to patyrę daržininkai pataria plėvelę virš lysvės ištempti lankų – tai apsaugos daigus, jei staiga nukristų temperatūra ir ilgai būtų šalta.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!