• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dauguma žmonių galvoja, kad fizinis prisilietimas būtinai yra susijęs su mylėjimusi. Štai kodėl labai daug moterų ir vyrų jaučiasi nemylimi, net kai mylisi. Ką gali patarti santykių specialistai?

Dauguma žmonių galvoja, kad fizinis prisilietimas būtinai yra susijęs su mylėjimusi. Štai kodėl labai daug moterų ir vyrų jaučiasi nemylimi, net kai mylisi. Ką gali patarti santykių specialistai?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Fizinis prisilietimas yra vienas iš meilės demonstravimo būdų. Mamos žino, kad nuo pat gimimo naujagimius ir kūdikėlius reikia labai dažnai lytėti, glostyti, masažuoti, apkabinti, bučiuoti. Tokiu būdu jos padeda formuotis „šviežiai iškepto“ žmogučio sveikam emocijų pasauliui.

REKLAMA

Lieskime vienas kitą

Vaikui augant šis meilės perteikimo būdas gali tapti sudėtingas, nes ne visi augantys vaikai prisileidžia arti mamas ir tėčius. Ir tai nėra nei gerai, nei blogai. Daugiau apie tai skaitykite pedagogo ir konsultanto Gary Chapman knygose.

Su suaugusiais situacija yra dar sudėtingesnė. Labai daug porų neliečia vienas kito, negali net pasakyti, kada paskutinį kartą buvo apsikabinę. Tik įsivaizduokime: jei žmogaus pagrindinė meilės kalba yra fizinis prisilietimas, kaip jis gali jaustis? Ką daryti? Visų pirma, verta atpažinti savo pagrindinę meilės kalbą. Visų antra, verta apie ją pranešti partneriui. Visų trečia, verta pačiam pasiimti tai, ko labai reikia, t.y. nelaukti, kol apkabins, o apsikabinti.

REKLAMA
REKLAMA

Dauguma porų santykius analizuojančių profesionalų teigia, kad sveikiems poroms santykiams būtini dažni apsikabinimai, bučiniai, glamonės ir, žinoma, mylėjimasis.

Lietimo galios

Svarbu žinoti: jei žmogaus pagrindinė meilės kalba yra fizinis prisilietimas, nemalonus lietimas pastarajam bus itin skausmingas. Todėl galima sakyti, kad prisilietimais santykius galime ir griauti, ir kurti. Kaip teigia žinomas porų konsultantas Gary Chapman, lietimu galime perteikti neapykantą arba meilę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei jūsų partnerio dominuojanti meilės kalba yra fizinis prisilietimas, teks gerai pagalvoti, kur, kada ir kaip liesti, kad partnerio meilės rezervuaras būtų nuolat pripildytas. Juk nenorime, kad atsirastų trečias žmogus, kuris padėtų tą rezervuarą pripildyti. Tad geriau pasistengti pačiam.

REKLAMA

Galima liesti atvirai, galima liesti slapčia. Lytėjimas gali trukti akimirksniu, pvz. rankos padėjimas ant peties ir pan., arba lytėjimas gali prasidėti kaip žaidimas ir baigtis mylėjimusi. Labai svarbu neriboti savęs ir mėgautis procesu.

Apkabinti, kai sunku

Atkreipiu dėmesį, kad lengva liesti kitą, kai abiem yra malonu. Daug sunkiau liesti kitą, kai pastarajam sunku. Gyvenime būna įvairių situacijų, kai prisilietimas prie kito žmogaus yra bene vienintelė galima pagalba. Pvz. žmogus verkia netekęs artimojo, padėti galime tik būdami šalia, apsikabindami, nes prikelti mirusiojo gi negalime. Guodėjams gali būti sunkiausia išbūti su mylimuoju jam sunkią akimirką.

REKLAMA

Linkiu turėti daug kantrybės ir neabejoti, kad net ir paprastas apkabinimas yra labai labai labai svarbus tam, kurio pagrindinė meilės kalba yra fizinis prisilietimas. Supraskime, žmonės lengviau išgyvena įtampą, stresą, sudėtingas situacijas, kai jaučiasi mylimi. Štai kodėl labai svarbu žinoti ne tik savo, bet ir visų artimųjų meilės kalbas. Juk esame čia tam, kad mylėtume. Ir tikrai ne tam, kad laiku atsikeltume ir laiku atvažiuotumėme į darbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar meilė baigėsi?

Kai pora išgyvena romantinį laikotarpį, vyras ir moteris labai dažnai liečia vienas kitą. Po maždaug dviejų metų romantinis laikotarpis baigiasi. Ir labai daug vyrų ir moterų liaujasi liesti vienas kitą, nes nejaučia drugelių pilve. Ir tai yra viena didžiausių klaidų. Juk liesti vienas kitą – nekainuoja. Tačiau suteikia labai daug malonumo. Jei galime suteikti sau ir partneriui jausmą, kad mylime ir esame mylimi, kodėl to nepadarius?

REKLAMA

Daug moterų ir vyrų jaučiasi nemylimi ir galvoja apie santykių nutraukimą vien tik todėl, kad nebejaučia partnerio meilės. Vaistai yra paprasti: pradėkime veikti ką nors dėl savo meilės. Pasibaigus romantiniam laikotarpiui tampa akivaizdu, kad meilė – tai ne jausmas pilvo apačioje, o konkretūs veiksmai.

REKLAMA

Nuspręskime mylėti

Vyrai ir moterys, kurie kartu praleido daug metų, sako, jog meilė yra didelis darbas. Kuo anksčiau tai suvoksime, tuo kokybiškesnius santykius išgyvensime. Kvaila yra teisinti save, neva nemokame mylėti. Kai žinome partnerio pagrindinę meilės kalbą, galime nuspręsti jį mylėti jo meilės kalba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip sako populiarių visame pasaulyje knygų autorius G. Chapman, kai moki savo mylimojo pagrindinę meilės kalbą ir ją naudoji, bus patenkinti pagrindiniai mylimojo emociniai poreikiai, jis jausis mylimas, jo meilės rezervuaras bus pilnas. Ir tą daryti verta kiekvieną dieną. Nes kartą patenkinus emocinius poreikius to malonumo užtenka ne visam laikui.

REKLAMA

Labai daug vyrų ir moterų priešinasi sąmoningam mylėjimui, neva tai užmuša visą romantiką. Priešingai. Daryti tai, ko nemokame natūraliai, daryti tai, kas mums nepatinka, daryti tai dėl mylimojo – tai dar stipriau perteikia mūsų meilę.

Meilė viską keičia

Kai moters ar vyro meilės rezervuaras yra tuščias, tai reiškia, kad jo emociniai poreikiai jau ilgą laiką nebuvo patenkinti. Kaltinti tik antrąsias puses yra kvaila. Kiekvienas žmogus turi padaryti pakankamai daug dėl savo laimės pats. Tačiau yra dalis laimės, kuri iš tiesų priklauso nuo partnerio. Kai pastarasis meilės rezervuaras yra tuščias, būti ir išbūti santykiuose yra labai sunku. Todėl žmonės skiriasi. Tačiau jei bent vienas iš partnerių nuspręstų mylėti sąmoningai, jie gali bent jau pabandyti likti santykiuose ir bent jau pabandyti tapti laimingais.

REKLAMA

Supraskime, kai meilės rezervuaras yra tuščias, jaučiamas didžiulis skausmas. Mylėti kitą tokioje būsenoje yra labai sudėtinga. Porų konsultantas pataria nuspręsti mylėti, nes meilė, anot jo, keičia viską. Poros santykius gali gelbėti net ir vienas, kuris nusprendžia mylėti. Tik reikia nuspręsti. 

REKLAMA
REKLAMA

Net jei nepavyks ir partneris nuspręs nelikti kartu, tai bus puiki treniruotė. Sužinokite, kada partneris jaučiasi mylimas, ką galite daryti dėl jo, kad jis jaustųsi mylimas, kada jis jaučiasi nemylimas, ko jis visai negali pakęsti jūsų elgesyje ir imkitės ryžtingai veiksmų. Po mėnesio klauskite, ar kas nors pasikeitė. Ir tęskite, tęskite. Bent 3 – 6 mėnesius. Atminkite: daryti kitam malonumą – tai nėra savęs prievartavimas, tai yra tik sprendimas.

Susidraugaukite su savo intuicija: kas kartą, kai pasielgsite teisingai, ateis ramybė. Dvasinis mokytojas Satja Sai Baba moko: „kai pasielgiate teisingai, jus iškart apima ramybė: protas atsipalaiduoja, širdyje ramu. Ši ramybė kyla iš žinojimo, kad pasielgėte teisingai. Jeigu tą ramybę ir džiaugsmą jaučiate, žinokite, kad jūsų poelgis buvo teisingas. Jeigu ramybės nejaučiate, jeigu esate sutrikę, vadinasi, jūsų poelgis buvo neteisingas. Kito būdo atskirti nėra. Jūsų širdis pasakys, ar pasielgėte teisingai, ar ne.

Nesavanaudiškumas visuomet bus teisingas. Jeigu reikia rinktis tarp savo asmeninio noro ir kitų gerovės, rinkitės daugumos gerovę – tai bus teisingas pasirinkimas. Jeigu galite pasirinkti, ar susilaikyti nuo šiurkštaus tono, nuo skaudžių žodžių, nuo poelgių, kurie nėra daugeliui palankūs – susilaikykite nuo to. Netgi jeigu jums tai kainuos, vis tiek bus mažiau skausminga, nei vėliau kankinantis dėl netinkamo elgesio.“ Sustabdyti nemeilės ciklą ir užkurti meilės procese yra mūsų rankose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų