• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaistažolių vartojimas gali būti tikra pagalba negaluojant. Visgi dažnai vartojant vaistažoles, gali atsirasti pašalinių simptomų, kurių nevalia ignoruoti. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas pasakoja apie vaistažolių naudą ir galimus šalutinius poveikius.

Vaistažolių vartojimas gali būti tikra pagalba negaluojant. Visgi dažnai vartojant vaistažoles, gali atsirasti pašalinių simptomų, kurių nevalia ignoruoti. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas pasakoja apie vaistažolių naudą ir galimus šalutinius poveikius.

REKLAMA

Į laidą pakviesta laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė sako, kad „vaistažolė“ yra sudurtinis žodis, reiškiantis, kad augalas gydo. Tad jeigu žmogus kažką gydosi, turėtų kreiptis į gydytojus, kurie patartų dėl gydymo ir (ar) parekomenduoti vaistažolių vartojimą.   

„Galbūt gydytojas patars vartoti vaistažoles ir nuspręs sumažinti išrašytų vaistų dozę. Visgi niekada nereiktų užsiimti savigyda. Turime būti budrūs“, – sako gydytoja. 

Jonažolė  

A. Unikauskas pasakoja, kad viena populiariausių ir dažniausiai vartojamų vaistažolių Lietuvoje yra jonažolė:

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų protėviai tikėjo, kad šis augalas gerina nuotaiką, ramina, gydo opas. Jonažolė plačiai naudojama kosmetikoje: aliejuose, serumuose, kremuose.

REKLAMA

Derėtų perspėti, kad jonažolėje esantis hipericinas didina organizmo jautrumą ultravioletiniams spinduliams, tad naudodami jonažolės preparatus, venkite tiesioginių saulės spindulių.“    

E. Marciuškienė teigia, kad jonažolė gali iškreipti kraujo tyrimus, nes ji turi didelę įtaką kraujo krešėjimui:

„Yra aprašytas ne vienas atvejis, kuomet reamimacijoje atsidūrę žmonės nesuprasdavo, kas vyksta, nes kraujas nekreša. Vėliau išsiaiškinus, paaiškėdavo, kad pacientai gydydavosi nuo depresijos būtent jonažolių pagalba.   

REKLAMA
REKLAMA

Reikia akcentuoti, kad taip nutikti gali ne visiems, bet reikia būti atidiems ir atlikti kraujo krešėjimo tyrimus ar jonažolė neturi tam tikro poveikio organizmui.“  

Vaistinė taukė  

A. Unikauskas pasakoja, kad kitas Lietuvoje populiarus ir dažnai naudojamas augalas – vaistinė taukė. Daktaro teigimu, ji puikiai tinka kaulų, hemorojaus gydymui, kraujotakos gerinimui, tikima jos kraujavimą stabdančiomis, antimikrobinėmis, priešuždegiminėmis savybėmis.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O šiuolaikinės medicinos atstovė E. Marciuškienė sako, kad taukė gerina medžiagų apykaitą, širdies darbą, gerina žarnyno veiklą.   

„Šis augalas gali turėti ir šalutinį poveikį: paveikti kepenis, nes yra hepatotoksiška. Tad ilgalaikis vartojimas didelėmis dozėmis gali būti žalingas“, – įspėja gydytoja.  

Amalas  

Daktaras Unikauskas sako, kad medžių viršūnėse tiek žiemą, tiek vasarą žaliuojantis amalas yra žalingas augalams.   

REKLAMA

„Šis nuodingas parazitinis augalas gydymui buvo vartojamas dar Paracelso laikais. Žolininkai sako, kad saikingai vartojami amalo preparatai mažina kraujospūdį, ramina nervus, stiprina širdies veiklą, veikia kaip diuretikas“, – teigia A. Unikauskas.  

Labaratrinės medicinos gydytoja sako, kad šis augalas nėra toks nekaltas. Moters teigimu, amalas turi pašalinį poveikį: „Jis gali itin pakenkti kepenims.“   

REKLAMA

Ožragė ir ciberžolė   

E. Marciuškienė sako, kad nuolat šnekama apie šių prieskonių gerąsias savybes, tačiau reikia būti atsargioms moterims, kurios planuoja nėštumą arba laukiasi: „Šie prieskoniai gali daryti įtaką vaisiaus apsigimimams.“ 

Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 11.30 val. per TV3! 

mirtingasis ir ne profesorius
mirtingasis ir ne profesorius
... mes su tuo ALE profesoriumi kažkur vienų metų ...
... ir man keista , kad ,, jis visiems ale pasakė naujieną : išdavė slaptas žoleles" :D
Bliamba , daugelis tą senai žino ir be profesoriaus pamokslų ...
Man toks jausmas , kad žurnalistai ant tiek galimai išsisėmė , kad rašo bele ką , kad tik liaudis skaitytu ... ir man dzin ant replikų į mano komentarą .... :D
ISDAVE...? o labai buvo kankinamas kol išdavė ?
Kiek galima tą patį kalbėti ir šuda malti Ruola gydytojas kalbėjo tą patį kas gydo nuo vėžio ir pats nuo to vėžio mirė vežys yra seniai pagydomas tik to niekas nepasakys nes tai yra biznis kaip ir šis karas yra oligarchų biznis atsisakykite saldaus maisto ir produktų kur yra cukraus ir tikrinkite deguonį būkite daugiau gamtoje valgykite daržovės one mėsos produktus atsisakykite ir skaitykite kas parašyta ant produkto kur yra E tokių produktų reikia vengti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų