• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjantį infarktą, pasak profesoriaus Alvydo Unikausko, gali išduoti vienas neįprastas požymis. O ištikus infarktui jo simptomus būtina pastebėti laiku, nes kiekviena minutė yra aukso vertės. 

Artėjantį infarktą, pasak profesoriaus Alvydo Unikausko, gali išduoti vienas neįprastas požymis. O ištikus infarktui jo simptomus būtina pastebėti laiku, nes kiekviena minutė yra aukso vertės. 

REKLAMA

Laidoje „Kviečiame daktarą“ LSMU Kauno ligoninės Vidaus ligų klinikos gydytojas A. Unikauskas išdavė, kad artėjantį infarktą galite pastebėti pažvelgę į savo ausis, tiksliau, į ausies spenelius. 

Artėjantį infarktą gali išduoti ausies spenelis

Pažiūrėkite į savo ausies spenelį – jei yra nedidelė raukšlė, klostė, išeinanti iš klausomosios landos maždaug 45 laipsnių kampu. 

Tokia raukšlė ant ausies susidaro net 71 procentui, daugiau nei dviem trečdaliams žmonių, sergančių širdies ir kraujagyslių ligomis. Tačiau kodėl tokia raukšlė atsiranda? 

REKLAMA
REKLAMA

„Egzistuoja medicinoje terminas kraujotakos centralizavimas. Ką tai reiškia – susidarius tam tikroms nepalankioms sąlygoms, organizmas centralizuoja kraujotaką. 

REKLAMA

Tai daro tokiu būdu, kad jisai mažina kraujo pratekėjimą į, jo nuomone, gyvybiškai nesvarbius organus, palikdamas kuo daugiau kraujo gyvybiškai svarbiems organams, pavyzdžiui, širdžiai, inkstams ir kitiems. 

O jo nuomone nelabai svarbūs audiniai tuo metu gyvybei palaikyti, visų pirma, yra oda – didžiulis organas ir raumenys. Kadangi ausies spenelio oda yra labai plonutėle, ji labai anksti nukenčia. Ir susidaro labai įdomi klostė, raukšlė“, – paaiškino A. Unikauskas. 

REKLAMA
REKLAMA

Ši klostė, raukšlė gali atsirasti ir sergantiems diabetu, tiems, kurių kraujo spaudimas jau ilgą laiką yra padidėjęs, taip pat intensyviai rūkantiems. 

Infarkto simptomai

Tad profesorius ragina pažiūrėti ne tik į savo, bet ir į artimųjų ausies spenelius ir pastebėjus šį požymį ant ausies spenelio paraginti kuo greičiau kreiptis į gydytoją: 

„Kodėl tokia skuba? Labai dažnai pirmas infarkto simptomas yra mirtis. Tai yra situacija, kai jokių prieš tai perspėjamųjų infarkto požymių nėra, žmogus tiesiog miršta.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažnai, pasak profesoriaus, numojama ranka ir į infarkto simptomus, tačiau juos būtina atpažinti laiku, kad kuo greičiau būtų suteikta pagalba. 

Vienas pirmųjų infarkto požymių yra skausmas krūtinėje, kuris daugeliu atvejų būna žvėriškai stiprus, bet nebūtinai. Kartais skausmas eina į ranką, dažniau į kairę, gali atsirasti skausmas nugaroje. 

REKLAMA

„Gali net krūtinėje neskaudėti, o skaudėti nugarą ar kaklą. Bet jeigu dar šalia to papildomai dar atsiranda bendras silpnumas, atsiranda dusulys, jaučiate, kad stipriai daužosi širdis, išpila prakaitas – tai jau gali būti labai stiprus signalas, kad galbūt įvyko infarktas“, – įspėja profesorius Unikauskas. 

Įspėja nekartoti 1 klaidos

Įtariant, kad ištiko infarktas, patariama kuo greičiau sukramtyti (ne išgerti) aspirino tabletę – aspirinas padeda slopinti kraujo krešėjimą, mažina trombocitų sukibimą, taip apsaugodamas nuo krešulių ar padėdamas juos ištirpinti. Ir, be abejo, kviesti greitąją medicinos pagalbą, kad medikai galėtų patekti į namus. 

REKLAMA

Tačiau A. Unikauskas pastebi, kad neretai žmonės daro vieną klaidą – išgeria širdies lašų, prigula ir galvoja, kad simptomai praeis savaime. 

„Nepraeis, bus tik blogiau. Širdies lašai – ne vaistas. Tai toks preparatas, kuris, kaip kardiologai sako, nepagydys tikrai“, – sakė vidaus ligų gydytojas. 

Daugiau naudingų patarimų – vaizdo įraše, esančiame straipsnio viršuje 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų