24 kv. m kambaryje esančioje vienoje komodoje laikomi daiktai, drabužiai, dokumentai. Čia mergaitės mokosi, užsiima pomėgiais, priima draugus. Taigi, jame trūksta ne tik jaukumo ir privatumo mamai bei dukroms, bet ir paprasčiausio patogumo.
Interjero dizainerių komanda ėmėsi atnaujinimo. Tikslas – sukurti patogias vietas miegoti trims žmonėms, pritaikyti sprendimus patogiam daiktų laikymui, mokymuisi. „Esminė klaida čia, kuri dažnai pasitaiko – neteisingai suplanuota ir neišnaudota erdvė. Pasirinkus tinkamus baldus, kambarys gali patogiai tarnauti net kelioms veikloms“, – sako IKEA interjero dizainerė Rūta Gajauskaitė.
Kaip vienas kambarys virto dviem?
Vienas didžiausių iššūkių interjero dizainerei buvo kambaryje sukurti privatumo tiek mamai, tiek mergaitėms. Tačiau kambarį atskirti jai pavyko pritaikius atvirų lentynų sistemą.
„Tokiu būdu atskirti erdves galima daugelyje situacijų: miegamajame, svetainėje, darbo kambaryje. Tam dažnai tinka ir pastatomos lentynos. Tačiau namuose, kuriuose gyvena 5 įvairaus amžiaus vaikai, itin svarbus saugumas. Todėl pritaikiau tvirtą lentynų sistemą, kurią galima tvirtinti prie lubų. Dėl šio ypatumo baldo vietą galima pasirinkti nepaisant sienų ir maksimaliai išnaudoti kambario aukštį“, – sako R. Gajauskaitė
Lentynos tarnauja ne tik erdvės padalijimui, bet ir daiktų laikymui. Tačiau, kad vyrautų tvarka ir įvairūs daiktai atvirose lentynose vizualiai neapkrautų kambario, geriausiai, pasak interjero dizainerės, juos laikyti vienodose dėžėse. Mat jos lentynose visada atrodys tvarkingai. Be to, taip sukuriama daugiau privatumo gyventojams, nes dėžės padaro lentynas nepermatomomis. Šis pasirinkimas suteikia galimybę ir dekoruoti kambarį – čia galima laikyti augalus, kitus aksesuarus. Tokį daiktų laikymo sprendimą galima susimodeliuoti pagal kiekvieno poreikį ir jame susiplanuoti stalčius, pakabinamų rūbų skersinius ar batams skirtas lentynas.
Papildomas kambarys – balkone
Kaip dažnai balkono mes neišnaudojame ir paverčiame jį sandėliuku daiktams laikyti? Vis tik, jis galėtų būti papildomu kambariu, privačiu kampeliu, kur galima pasimėgauti grynu oru, paskaityti knygą, išgerti arbatos ar net privačiai pabendrauti su šeimos nariu. Ypač papildoma erdvė aktuali didelei šeimai besidalijant dviem kambariais. Interjero dizainerė parodė, kaip įsibėgėjant pavasariui, net mažiausią balkoną galima paversti jaukiu kampeliu.
„Pagrindiniai atributai – staliukas, dvi kėdės ir siaura aukšta lentyna daiktams tvarkingai laikyti. Šie keli baldai tilps į daugelį balkonų. Svarbu, kad stalas ir kėdės būtų sulankstomi, tuomet jų nenaudojant, galima tiesiog pakabinti ant sienoje įtaisytų kabliukų, paliekant daugiau vietos praėjimui ar sodininkystės darbams. Tuo tarpu aukšta lentyna sutaupo vietos ant grindų – ji užima mažai erdvės, o sudėti daiktai į dėžes laikomi lentynose, o ne ant grindų. Lentynai galima pritaikyti uždangalą, kuris apsaugos daiktus nuo dulkių, juos paslėps ar net atliks šiltnamio funkciją“, – sako interjero dizainerė.
Susitvarkius balkoną ir turint pagrindinius baldus, lieka suteikti erdvei jaukumo, kad čia būtų malonu leisti laiką. Tokią funkciją atliks kilimas, pagalvėlės ant kėdžių, lemputės, augalai.
Mergaičių erdvė
Atskyrus erdves, interjero dizainerė dviejų paauglių mergaičių poreikius sutalpino vienoje zonoje. Vietoje sofos-lovos, miegojimui ir svečių priėmimui ji parinko išskleidžiamą kušetę, rašoma pranešime spaudai.
„Rinkitės baldus, kurie turi kelias funkcijas – taip sutaupysite vietos. Kušetės privalumai mažoje erdvėje – suskleista ji užima mažiau vietos nei dvigulė lova. Tačiau joje nuolat miegoti yra patogiau nei ant sofos-lovos, nes jai galima pritaikyti norimą čiužinį. Dienos metu ji gali atstoti sofą – tereikia pridėti pagalvėlių, kad būtų galima patogiai atsiremti“, – sako kambarį atnaujinusi R. Gajauskaitė.
Taip sutaupius vietos, erdvės atsirado ir darbo vietai pamokoms ruošti, kurios anksčiau šiame kambaryje nebuvo.
Namų jausmo sukūrimas
Funkcionalūs ir patogūs baldai leis patogiau gyventi, sutalpinti visus reikiamus daiktus, palaikyti tvarką ir kartu ramybę. Tačiau norint erdvėje sukurti namų jausmą, vien to nepakanka. Namai turi atspindėti mus, čia turime jaustis saugiai ir jaukiai. Tai sukurti padeda aksesuarai ir kitos interjero detalės.
„Jaukumo pagrindas interjere – apšvietimas ir tekstilė. Raginu nebijoti panaudoti ryškesnių, mums mažiau įprastų spalvų – tai puiki vieta žaisti ir atrasti skirtingas namų nuotaikas. Konkrečiai šiame kambaryje gyvumo įnešė interjere atkartojama žalia spalva: užuolaidos, fotelis, pagalvėlės, lovos užtiesalas, augalai“, – sako interjero specialistė.
Apšvietimas – taip pat užima labai svarbią vietą. Tačiau padalinusi kambarį į dvi dalis, interjero dizainerė susidūrė su problema, kad lubose galima pakabinti tik vieną šviestuvą, o to nepakako. Ji pademonstravo, kad išsisukti tokioje situacijoje galima su trigubu laidų rinkiniu. Trigubas laidas ir kabliukai leidžia apšvietimą numatyti reikiamose vietose. Tuo tarpu sieninis šviestuvas – puikus būdas suteikti erdvei jaukumo, o stalinis užtikrina tinkamą apšvietimą besimokantiems.