Į redakciją kreipėsi Daivos dukra, kuri naujienų portalui tv3.lt papasakojo, su kokiais sunkumais tenka susidurti jos mamai.
Anot pašnekovės, prieš keletą metų, moters plaučiuose radus naviką, gydytojai nebuvo suinteresuoti išsiaškinti, ar Daivos kūne tūno piktybinis navikas.
„Dėl suprastėjusios savijautos, Prienų ligoninėje šeimos daktarė mamą nusiuntė pas pulmonologę. Visgi radus naviką, gydytoja pasakė, kad nieko blogo nėra ir liepė „nevaidinti“, jog jai nesveika. Gydytoja sakė, kad nemato prasmės mamą siųsti daryti išsamesnių tyrimų.
Mano mama serga depresija, todėl dėl tokio žeminančio elgesio, jos būklė dar labiau paūmėjo. Dėl suprastėjusios sveikatos, mamai reikalingas magnetinis rezonansas bei kraujo tyrimai, kurie parodytų, kokia yra tikroji jos būklė“, – sako Daivos dukra.
Sveikata prastėja žaibiškai
Anot Daivos dukros, jos mamai paprašius pamatuoti kraujo spaudimą, padaryti kraujo tyrimus bei išsitirti plaučiuose esantį naviką – žodžiai atsimuša į sieną.
„Niekas nenori išgirsti, kad žmogui reikia pagalbos. Man baisu, nes vieną dieną mama gali nebeatsikelti, o niekas už tai neatsakys. Mano žiniomis, palatoje yra nemažai laisvų vietų. Tad priežasties, kodėl šios ligoninės gydytojai taip elgiasi, aš nežinau“, – sako ji.
Daivos dukra tikina, kad mamos sveikata blogėja dienomis:
„Per pastaruosius du mėnesius jau ne vieną kartą teko kviesti greitąją pagalbą. Plaučiuose esantis auglys užspaudžia jos kvėpavimo takus. Taip pat mama turi problemų su širdimi, o tai daro didelę įtaką jos prastai savijautai – jau prastėja jos kalba. Mamai nukrenta spaudimas ir prasideda priešinsultinė būklė. Jai ne vieną kartą teko patirti mikro insultą, tačiau niekas į tai nekreipia dėmesio.“
Daivos dukros teigimu, blogos savijautos mamą greitosios pagalbos automobilis nuveždavo į ligoninę. Visgi Prienų ligoninėje nuolat budi viena daktarė, kuri nepadariusi jokių tyrimų pasako, kad mamai nieko blogo nėra, nepasaint sunkumų kvėpuoti: „Koks tikslas važiuoti į ligoninę jei tavo savijauta niekam neįdomi?“
Teko išgirsti skaudžius žodžius
Pašnekovė graudinasi ir tikina, kad prieš dvi dienas mamai kvietė greitąją pagalbą, tačiau nuvažiavus į ligoninę, jai ir vėl teko susidurti su minėtos daktarės neetiškais komentarais.
„Daktarė pamačiusi mamą pasakė: „Ir vėl tu čia? Neturi ką veikti“. Mamai nepamatavo spaudimo, nedarė kraujo tyrimų, nestatė lašalinės. Po mūsų atvažiavo dar keturi pacientai, kuriuos tiesiog išprašė, nepadarius jokių tyrimų. Daktarė elgiasi labai neetiškai.“
Daiva bijo, kad jos kūne tūno piktybinis plaučių navikas, tačiau paprašius gulti į ligoninę, gydytojai atsisako tai padaryti.
„Gydytoja, žinodama, kad mama serga depresija, pasakė, kad į ligoninę nenori vežti „psichinių ligonių“. Atvažiavę paramedikai suduoda vaistus, kurie laikinai pagerina Daivos būklę, todėl nuvažiavus į ligoninę, ji būna šiek tiek atsigavusi, tačiau savo ligos neišsigalvoja – tai galėtų pamatyti ir gydytojai jeigu nežiūrėtų atsainiai.“
Anot pašnekovės, šiuo metu jos mama bando patekti į Kauno klinikas, bet tai padaryti be gydytojo išrašyto siuntimo – itin sunku.
„Žmonės taip ir nusigydo – jiems neatliekami reikalingi tyrimai, ignoruojami baisūs simptomai. Ypač jei žmogus yra lėtesnis ir būdamas blogoje situacijoje, negali už save pastovėti.
Nebežinau kur kreiptis ir ką daryti, kad problema išsipręstų. Visgi, tai didelė mažų miestelių problema. Tekę girdėti, kad nuvažiavus į Kauno klinikas, gydytojai būna nustebę, kaip jų kolegos gali taip atsainiai dirbti“, – sako ji.
Į gydymosi įstaigas kreipėsi 42 kartus
Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Prienų ligoninės direktore Jūrate Milakniene, moteris patvirtino, kad Daiva yra nuolatinė šios įstaigos pacientė, kuri ligoninės vidaus ligų skyriuje gydyta 5 kartus, o 2024 metais jau 2 kartus. Visgi direktorės teigimu, iš pacientės nusiskundimų dėl medikų elgesio girdėti neteko.
„Iki šiol jokių nusiskundimų dėl jos gydymo nebuvome sulaukę. Pati asmeniškai pažįstu moterį, nes ji yra mano, kaip gydytojo endokrinologo, pacientė. Su ja visada randame bendrą kalbą.
Pacientė šiais metais į įvairias gydymo įstaigas kreipėsi 42 kartus.
Netoleruoju ir kovoju su neetišku medikų elgesiu. Bet šiuo atveju manau, kad priėmimo – skubios pagalbos skyriaus medikai pacientę sutinka kaip gerai pažįstamą“, – komentuoja Prienų ligoninės direktorė J. Milaknienė.