• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kapinėse įprasta matyti gėlėmis apsodintus arba akmens plokštėmis uždengtus kapus, tačiau vis dažniau lietuviai renkasi amžinojo poilsio vietą papuošti kitaip – stikliniais 3D antkapiais. Prie jų sustoja ne vienas – tai kitoks, išskirtinis būdas įrengti kapą. Ant tokių antkapių gali puikuotis bet kas, ko tik norisi – nuo žvakių ar gėlių iki eilių. 

12

Kapinėse įprasta matyti gėlėmis apsodintus arba akmens plokštėmis uždengtus kapus, tačiau vis dažniau lietuviai renkasi amžinojo poilsio vietą papuošti kitaip – stikliniais 3D antkapiais. Prie jų sustoja ne vienas – tai kitoks, išskirtinis būdas įrengti kapą. Ant tokių antkapių gali puikuotis bet kas, ko tik norisi – nuo žvakių ar gėlių iki eilių. 

REKLAMA

Pavelas Starkovskij, stikliniaiantkapiai.lt vadovas ir stiklinių antkapių gamintojas, šia veikla užsiima jau šešerius metus ir išpildo įvairiausius tautiečių norus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. 

Tokių antkapių gamyba legaliai užsiima vos dvi įmonės – vienai vadovauja jis, kitai – kolega, su kuriuo ir kilo idėja taip įrengti kapus. 

„Mano tikslas buvo išdirbti kokybę, padaryti juos ilgaamžius, nenublunkančius“, – sako pašnekovas. 

REKLAMA
REKLAMA

Gaminama pagal specialią technologiją

Anksčiau pagal technologiją, kurią dabar pasitelkia antkapių gamyboje, statybose būdavo gaminami langai namams. 

REKLAMA

Kolegai sugalvojus, kad norėtų stikliniu antkapiu papuošti artimųjų kapą, jie pabandė ir rezultatas nudžiugino. Taip gimė idėja gaminti stiklinius 3D antkapius, kuriuos kapinėse galima išvysti vis dažniau. 

„Žmonėms stikliniai antkapiai patinka dėl to, kad jie nėra, kaip patys sako, sunkūs. Labai daug žmonių nenori dėti plokščių ant kapo, nes tai akmuo, jis sunkus ir jie to nenori.  

REKLAMA
REKLAMA

O stiklas yra stiklas. Jis atrodo lengvai, pats iš savęs yra lengvesnis už akmenį ir žmonėms tai patinka. Ir tokie kapai atrodo unikaliai, nestandartiškai, įdomiai“, – pasakojo Pavelas. 

Stikliniai antkapiai gaminami nenaudojant jokių cheminių medžiagų, viskas gaminama iš natūralių medžiagų. Be to, toks gamybos procesas yra patentuotas: 

„Mūsų stikliniuose antkapiuose yra tik dvi natūralios medžiagos: natūralus stiklas ir spalvota keramika, kuri yra prie 800 laipsnių įliejama į stiklo paviršių.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nėra naudojami jokie klijai, laminavimai, lipdukai. Tokiame gaminyje nėra kam sugesti, o pati keramika yra atspari išblukimui, dėl to pasirinktas būtent toks būdas.“

Paneigė mitus apie stiklinius antkapius

Nors gali pasirodyti, kad stiklas – trapus ir greitai dūžta, Pavelas išsklaido šį mitą – stiklas yra net patvaresnis nei daugelio pasirenkamas granitas. 

REKLAMA

„Visi žmonės pas mus pripratę prie granito ir kai kalba pasisuka apie stiklą, visiems atrodo, kad vos koją ant jo pastatysi, jis įtrūks, duš ar dar kas atsitiks.  

Iš techninės pusės galiu pasakyti, kad, pavyzdžiui, granito plokštė neturi jokių amortizacinių savybių ir jeigu kažkur po ja atsiranda laisvumas – nusėda pamatai ar dar koks niuansas – plokštė gali trūkti, nes ji nesilanksto, neturi amortizacinių savybių. 

REKLAMA

Stiklas tokias savybes turi. Jis gali lenktis į bet kurią pusę, turi laisvumo ir jam nieko neatsitinka. Mes net darėme testus, net užvažiuojant ant stiklo automobiliu, mėtant plytas, butelius, imituojant kokią nors neįprastą veiklą kapinėse, žinokite, stiklas viską atlaikė.  

Aišku, negaliu pasakyti, kad jis yra nesudaužomas – viskas yra sudaužoma. Paėmus į rankas kūjį ar pamėginus įkalti vinį į stiklą, jis duš, kas be ko. Bet lygiai tas pats atsitiks ir su granitu“, – paaiškino P. Starkovskij. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasakė, ką renkasi lietuviai

Renkantis tokį antkapį, nėra jokių apribojimų, kas gali būti pavaizduota – pašnekovas sako, kad įmanoma įgyvendinti viską, ko tik norisi. O ir renkasi žmonės labai įvairius variantus. 

„Kažkas pasirenka gėles, kažkas – žvakutes, kiti savo šeimų herbus piešia ant antkapių, kažkas rašo eilėraščius. Būna, žmonės asocijuoja antkapį su mirusio, pavyzdžiui, vyro mėgstama veikla. 

REKLAMA

Buvo keletas tokių unikalių darbų, kai žmona pasakė, kad vyras buvo labai užkietėjęs žvejus ir norėjo įamžinti tokį jo pomėgį. Buvo pagamintas antkapis su saulėlydžiu, geltonomis spalvomis, ežeru ir nugara sėdi siluetas su meškere ir žvejoja. Liūdnas vaizdas, bet labai gražus. 

Vaikams, kad ir kaip bebūtų sunku jiems mirus, bet žmonės nenori dėti tamsių antkapių, jie renkasi šviesias spalvas, pavyzdžiui, balandžius, debesėlius ir panašiai mėlyname danguje“, – apie tautiečių pasirinkimus kalbėjo stiklinių antkapių gamyba užsiimantis vyras. 

REKLAMA

Kaina priklauso nuo kelių dalykų

Tik norint uždengti kapą stikliniu antkapiu, teks palaukti – kadangi aptarnaują visą Lietuvą ir net kaimynines šalis, viskas gali trukti 1-2 mėnesius, priklausomai nuo užimtumo. Paklaustas apie kainas, P. Starkovskij vardina, kad ji priklauso nuo ne vieno kriterijaus: 

„Atsižvelgiama į žmogaus norus, į kapo kvadratūrą, papildomus darbus, kuriuos reikia padaryti. Ne visada tenka atvažiuoti į visiškai naują, tuščią vietą, kuri tik žemė ir nauja kapavietė. Neretai tenka atvažiuoti prie seno kapo, kurį reikia išardyti, išimti senus pamatus, sudėti naujus ir t. t. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vidutinė kaina, jeigu tai standartinis dvivietis kapas, yra apie 4 tūkst. eurų. Tai yra kaina be paminklo. Jeigu norima viso komplekto – kapas, paminklas, vazos, žvakidės ir t. t., kaina orientuojama maždaug į 6 tūkst. eurų.“

Išvydus 3D antkapį, ne vienas sustoja pažiūrėti. Pavelas atviras – jie patinka ne visiems, bet visi esame skirtingi, tad ir norai skiriasi. 

„Jeigu vienas žmogus nori matyti ant antkapio rožes, kitas sakys, kad kam tos rožės, čia ne vestuvės, o trečias pasakys, kad mano mama labai mėgo rožes ir noriu, kad jos būtų ant antkapio. Kitas sakys, kad nori kalijų, dar kitas nenorės gėlių, o tik žvakučių. Visi turi savo norus ir pageidavimus, visiems neįtiksi“, – sako pašnekovas. 

Nesupratau komentarų. Ko pikstat, prasivardžiuojat, visur rusus kišate? Kas jums LIEPIA, matomai, net per prievartą daryti tai kapuose? Juk planetoje net keli milijardai žmonių ir lygiai tiek pat nuomonių! Vieniems tai gražu, kitiems šiaip sau, bet darysis tie, kurie nori! Sėkmės žmogui!
Gal apsiramink. Visus kacapais vadindamas. Čia dažniausiai būna konservstnikų liga. Spėju prieš eidamas miegoti kacapų po lova ieškai.
matem užsienyje kapus
matem užsienyje kapus
ir ne vienus. ir ne vienoje šalyje. ir tradicijos labai skirtingos. jei tu apie minimalistnius, kur lentelė pievutėje, tai lietuvoje to tiesiog nepadarysi. pastatęs granito plokštelę ar minimalų paminklą pievutėje, dar turi kas dvi savaites tą pievutę pjauti. gerai jei šalia ir žoliapjovę turi. o jei važinėti į skirtingas puses po 200 km? ar samdyti priežiūrą už 30 eurų vienas kartas, kokia 15 pjovimų, per sezoną bus 450 eurų. taip kad daro žmonės, ką gali. kas turi lėšų, uždengia granitu ar tuo stiklu ir atvažiavę 2 kartus per metus tik dulkes nuvalo. na o kas neturi, auga usnys ir balandos iki pažastų. vakar gėles laisčiau ant savų kapų, tai tokių balandom apžėlusių ne vienas. galiu tave patikinti, kad stiklas tikrai geriau atrodo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų