• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artimiausias kelias dienas įsišėls magnetinė audra – aktyvumas sieks net septynis balus iš devynių, todėl nenustebkite, jei jausitės vangesni, nes tai gali lemti magnetinių audrų poveikis. O specialistai pataria pasirūpinti savo sveikata tokiomis dienomis ir laikytis kelių gairių.

Artimiausias kelias dienas įsišėls magnetinė audra – aktyvumas sieks net septynis balus iš devynių, todėl nenustebkite, jei jausitės vangesni, nes tai gali lemti magnetinių audrų poveikis. O specialistai pataria pasirūpinti savo sveikata tokiomis dienomis ir laikytis kelių gairių.

REKLAMA

Kaip skelbia meteoagent.com, šiandien prasidedanti magnetinė audra pasieks penkių balų stiprumą, tačiau jau rytoj aktyvumas gerokai padidės iki septynių balų. Tokio paties stiprumo magnetinė audra prognozuojama ir šeštadienį, spalio 5 dieną.

Jungtinių Amerikos Valstijų Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos pateikiamoje artimiausių trijų dienų magnetinių audrų prognozėje matyti, kad šiandien dieną magnetinio lauko aktyvumas nebus padidėjęs, nesieks nė dviejų balų, tačiau vakare ims kilti ir iki nakties pasieks 5,33 balo.

Rytoj, spalio 4-ąją, ryte aktyvumas sieks 6-6,67 balo, dienos bėgyje svyruos tarp 4-6,33, o naktį šoktels net iki septynių balų. Šeštadienį taip pat prognozuojamas padidėjęs magnetinio lauko aktyvumas, daugiausia pirmoje dienos pusėje – ryte sieks 6,33 balo, vėliau nukris iki 5,33 ir vis mažės, kol pasieks 3,67 balo.

REKLAMA
REKLAMA

Magnetinių audrų poveikis sveikatai

Magnetinės audros, dar vadinamos geomagnetinėmis audromis, Saulės audromis, kyla, kai Saulės plazmos srautas pajuda Žemės link ir ją pasiekęs suspaudžia magnetosferą.

REKLAMA

Į ją skverbiasi didelės energijos dalelės, kurios pasiekę aukštuosius atmosferos sluoksnius sukuria sūkurines elektros sroves. Šios sukelia magnetinio lauko trikdžius.

Smogus stiprioms Saulės audroms, galimi radijo ryšio, telekomunikacijų trikdžiai, be to, gali būti stebimos gan ryškios šiaurės pašvaistės.

Nors mokslininkai vienbalsiai nesutaria, koks magnetinių audrų poveikis sveikatai, teigiama, kad jų poveikį gali pajusti, ypač jautresni, lėtinėmis ligomis segantys asmenys, o vyraujant stiprioms magnetinėms audroms, tai gali paveikti ir sveikų asmenų savijautą.

REKLAMA
REKLAMA

Magnetinės audros poveikį sveikatai dažnai išduoda šie simptomai: galvos svaigimas ir skausmas; pykinimas; silpnumas ir mieguistumas; padidėjęs kraujospūdis; raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.

Tyrimai rodo, kad esant magnetinėms audroms, padaugėja infarkto ir insulto atvejų. Teigiama, kad siautėjant magnetinėms audroms šių būklių atvejų padaugėja maždaug 20 proc., rašo europeantimes.news.

Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip saugotis magnetinių audrų?

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.

Be to, norint jaustis geriau ir apsaugoti sveikatą, vyraujant magnetinėms audroms patariama valgyti mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ar aštraus maisto. Vietoj to raginama valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

REKLAMA

Taip pat patariama atsisakyti žalingų įpročių – nerūkyti, nevartoti alkoholio, be to, rekomenduojama atsisakyti kavos, ją geriau keiskite žaliąja ar žolelių arbata.

Nepamirškite daugiau mankštintis, vaikščioti – fizinė veikla padeda jaustis geriau, tačiau nesiimkite itin intensyvaus sporto. Reguliariai išsivėdinkite patalpas, ypač miegamąjį ir stenkitės eiti miegoti tuo pačiu metu, kad tinkamai pailsėtumėte.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų