Vartotojų teisių kontrolierius „Which?“ rado šio tipo gaminių, kurių sudėtyje esančio boro kiekiai gali būti nesaugūs. Per didelis boro kiekis gali sukelti trumpalaikius diarėjos priepuolius, vėmimą ar spazmus. Boro randama borakso junginyje, kuris naudojamas „šlykštukams“ paversti tirštais ir lipniais.
Europos cheminių medžiagų agentūra įspėja, kad boras gali pakenkti vaisingumui ir smarkiai sudirginti akis, o taip pat jis gali pakenkti vaisiui, nėščios moters kontakto su šia medžiaga atveju. Tyrėjai patikrino populiariausius, didžiųjų platintojų parduodamus bei vaikams internete rekomenduojamus „šlykštukus“.
Buvo nustatyta, kad aštuoni iš tirtų 11 gaminių viršijo ES boro saugumo ribą, kuri yra 300 mg vienam kilogramui. Kai kuriuos gaminiuose boro kiekis keturis kartus viršijo normą.
Niki Stopford, „Which?“ tyrimų ir leidybos direktorė teigia: „„Šlykštukus“ vaikams perkantys tėvai bus šokiruoti - jų vaikų sveikata galimai yra pavojuje.“
Namų gamybos „šlykštukai“ jau yra sukėlę neramumų dėl borakso, pasirodžius pranešimams, kad vaikai patyrė traumų, bandydami atkartoti internete rastus „šlykštukų“ receptus. Tačiau dabar, po atliktų tyrimų, „Which?“ skatina imtis esminių pokyčių gaminių saugumo sistemos atžvilgiu.
Blogiausiai įvertintas buvo rožinis „Toysmith Jupiter Juice“ „šlykštukas“, kurio sudėtyje buvo daugiau nei keturis kartus už leistiną didesnis boro kiekis – 1 400 mg/kg. Toliau rikiuojasi „CCINEE Pink Fluffy Slime“ su 1 000 mg/kg bei rožinis „Cosoro Dodolu Crystal Slime Magic Clay“, kuriame boro buvo 980 mg/kg. Visi „šlykštukai“, kurių sudėtyje esantis boras viršijo leistiną ribą, buvo parduodami „Amazon“.
„Amazon“ teigia, kad šie gaminiai iš prekybos jau pašalinti, tačiau „Which?“ tėvams pataria „šlykštukus“ rinktis atsargiai, kadangi daugelio jų etiketėse pateikiama informacija yra minimali. Kai kurie tikrinti „šlykštukai“ taip pat buvo pasižymėję CE ženklu, kuris nurodo, jog gaminys yra saugus. Kontrolierius tyrimo rezultatus perdavė Didžiosios Britanijos Produktų saugumo ir standartų tarnybai.