Moteris sutiko pasidalinti savo patirtimi ir papasakojo, kas nutiko jos pomidorams. O apie tai, kokias klaidas Laura padarė ir kaip dar būtų galima išgelbėti derlių kalbėjo „pomidorų karaliene“ tituluojama Andželika Budginienė.
Prašė pagalbos
Savo pomidorų daržo situacija Laura pasidalijo „Facebook“ grupėje „Daržininkų užrašai“. Moteris papasakojo, kokia tai buvo situacija ir prašė patarimų iš grupės narių.
Pasak jos, dėl tam tikrų aplinkybių į sodą Laura negalėjo atvykti daugiau nei tris savaites. Moteris tikėjosi, kad pomidorai bus išdžiūvę, tačiau situacija susiklostė visiškai kitaip.
„Žodžiu, situacija: taip išėjo, kad kaime nebuvome virš trijų savaičių. Atsižvelgdama į orus buvau tikra, kad mano pomidorams jau viskas, nes lietaus tuose kraštuose nelabai buvo.
Šiandien atvažiavau nusiteikusi apraudoti savo kuklų daržą, o mano pomidorai ne tai, kad nenumirę, bet dar iš išbujoję į kažkokius neįžengiamus brūzgynus. Na, taip, jie susodinti tankokai“, – istorija dalijosi moteris.
Pamačiusi tokį vaizdą Laura buvo apstulbusi. Ji nesuprato, ką dabar su pomidorais daryti, ar jiems dar įmanoma pagelbėti.
Dėl to moteris klausė grupės narių, kaip elgtis ir galbūt dar galima derlių išgelbėti. Ji pridūrė, kad pomidorai lauko auginimui parinkti tinkamai: „Visi „lauko“ veislių atstovai“.
Pakomentavo specialistė
Laurai pagelbėti sutiko Andželika, kuri papasakojo, kokias klaidas moteris padarė ir kaip reikėtų elgtis dabar.
Pasak jos, esminės klaidos yra dvi. Dėl to Andželika ragino kuo greičiau skirti joms dėmesio ir gelbėti derlių.
„Visų pirma, lauke sodinant pomidorus, visgi, nereikėtų sodinti tankiai. Vis tiek juk lyja lietus, augalai nebegauna vėdinimo ir tada prasideda bėdos: pasirodo puviniai, pagelsta lapai, vaisiai ima pūti.
Jiems reikalingas ir vadinamų „pažastėlių“ pašalinimas, apgenėjimas. Ypatingai dėmesį reiktų skirti pageltusiems lapams, papuvusiems lapams, nes antraip labai greitai ima pulti ligos. Jeigu lauke lyja, per tankus susodinimas, tikrai pomidorams bus negerai“, – išmintimi dalijosi Andželika.
Specialistė pridūrė, kad taip pat Laura turėtų pasirūpinti ir dar vienu aspektu. Anot jos, svarbu ir tinkamai atremti pomidorus, taip mažinant jų suartėjimą.
Tai – vienas svarbiausių žingsnių, nes antraip augalai ima pūti, galima netekti vaisių. „Tai atramėlės yra būtinai reikalingos“, - pridūrė Andželika.
Davė patarimų visiems
Paklausta apie tai, ką reikėtų daryti kitais metais, kad būtų išvengta sudėtingos pomidorų suaugimo situacijos, Andželika pasidalijo patarimais, kurie gali būti naudingi visiems.
Visų pirma, ji pagyrė Laurą už tai, kad moteris buvo pamulčiavusi savo daržą. Anot jos, šio principo reikėtų laikytis ir ateityje, ypač, kai į sodą užsukama rečiau.
„Kas yra gerai, kad nors pas moterį dirvožemis ir sausas, ji ilgai nebuvo sode, bet jis yra mulčiuotas.
Jeigu dirvožemis sausesnis, tai gerai pomidorus pamulčiuoti žole ar kokiais šiaudais. Ypatingai naudinga tiems, kas ilgiau neatvažiuoja į sodą. Taip ilgiau išlaikoma drėgmė“, – sakė Andželika.
Taip pat specialistė ragino sodininkę laikytis savo darže tvarkos. Pasak jos, tai gali padėti derliui suvešėti, mat aplinka – labai daug lemia.
„Lauke jiems reikia erdvės, kitu atveju, pomidorai po lietaus sunkiai pradžiūsta ir taip supūva“, – perspėjo ji, pridėdama, kad dėl per didelio tankumo gali supūti net pomidorų stiebai.
Galiausiai, Andželika atsižvelgė į klimato sąlygas ir nuramino visus, auginančius pomidorus lauke, o ne šiltnamyje. Pasak jos, dėl saulėtų dienų ir dažno lietaus, galima tikėtis tikrai šaunaus derliaus.
Ji tikino, kad dėl to sodininkai nieko nepraranda, o kartais užsiaugina netgi didesnį pomidorų derlių, augindami juos lauke, o ne šiltnamyje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!