„Nustatyta, kad per parą moterims vidutiniškai iškrenta apie 70 plaukų, o vyrams – apie 40. Tačiau ką daryti, jei plaukai pradeda slinkti intensyviau?“, – kelia klausimą profesorius ir pristato laidos viešnią, žinomą Lietuvos estrados dainininkę Ingridą Kazlauskaitę. Moteris atskleidžia, kad kartais jai plaukai slenka net kuokštais.
„Mano plaukų slinkimas yra gana sezoniškas, ypač keičiantis metų laikams. Šį rudenį pastebėjau, kad slinkimas ypač suintensyvėjo, kartu atsirado ir bendras silpnumo jausmas. Todėl nusprendžiau kreiptis į medikus. Atlikus kraujo tyrimus paaiškėjo, kad man trūksta geležies ir vitamino D. Pradėjus vartoti geležies papildus, atrodė, kad plaukų slinkimas sustojo vos per kelias dienas. Galvoju, kad tai neįvyksta be priežasties – tai gali būti organizmo signalas, jog reikia atkreipti dėmesį į savo sveikatą“, – savo patirtimi dalijasi dainininkė.
A. Unikauskas priduria, kad ilgalaikis stresas taip pat gali būti viena pagrindinių plaukų slinkimo priežasčių. „Tikrai galiu sutikti. Prisimenu, kai rašiau baigiamąjį diplominį darbą – tai buvo ilgas ir streso kupinas laikotarpis. Tuo metu plaukai man iš tiesų krito kuokštais“, – prisimena I. Kazlauskaitė.
Kodėl būtina skaityti plaukų priežiūros priemonių etiketes?
„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė laidoje apie plaukų slinkimą papasakojo plačiau. Jos teigimu, rudens pradžioje žmonės vaistinėje dažnai sunerimę kreipiasi dėl plaukų slinkimo. Tačiau tai yra natūralu, kadangi plaukai turi augimo ciklus, o vasaros pabaiga ir rudens pradžia yra laikotarpis, kai plaukų iškrenta šiek tiek daugiau nei įprastai. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į mitybą – jei maiste trūksta geležies ar baltymų, tai gali paveikti plaukų būklę.
„Renkantis priemones plaukams, taip pat svarbu atidžiai skaityti etiketes. Rinkdamiesi šampūną venkite sulfatų, nes nors jie padeda šampūnui geriau putoti, ilgainiui gali išsausinti galvos odą, o tai gali sukelti pleiskanų atsiradimą. Be to, svarbu, kad plaukų priemonėse nebūtų parabenų, alkoholių ir stiprių kvapų, nes šios medžiagos taip pat gali sausinti galvos odą ir prisidėti prie plaukų slinkimo“, – aiškina J. Aleknienė.
Unikauskas ragina atidžiai skaityti priemonių etiketes ir ieškoti medžiagų, tokių kaip biotinas (B7), kuris stiprina plaukus ir skatina jų augimą. Taip pat svarbus vitaminas E, kuris gerina kraujo apytaką galvos odoje ir taip pat prisideda prie plaukų augimo.
„Niacinamidas, kaip ir anksčiau minėta medžiaga, gerina galvos odos kraujotaką ir padeda mažinti plaukų slinkimą. Taip pat plaukų priemonių etiketėse ieškokite keratino – tai pagrindinė plauko struktūros medžiaga, kuri stiprina plaukus ir suteikia jiems blizgesio. Argano aliejus taip pat prideda gražaus blizgesio plaukams ir užpildo jų struktūrą, tačiau svarbu atminti, kad geriausia jį naudoti ant sausų plaukų. Be to, cinko piritionas mažina pleiskanojimą ir galvos sausumą, taip prisidedant prie sveikesnės plaukų būklės“, – apie plaukams naudingas medžiagas, kurių reikėtų ieškoti priemonių etiketėse, pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!