Pirmasis ekstremalių šuolių į vandenį "Red Bull Cliff Diving" etapas įvyko vienoje mistiškiausių žemės vietų - Čilei priklausiančioje Velykų salai. Rapa Nui, taip šią salą vadina vietiniai, įspūdingos akmeninės 887 skulptūros-moai tapo kolombiečio Orlando Duque pergalės liudininkės.
Praėjusiais metais šią įspūdingą seriją laimėjo britas Gary Hunt, o pirmųjų šių ekstremalių varžybų čempionas, kolombietis Orlando Duque, buvo antras.
Kai kurie skeptikai abejojo, ar 36 metų Orlando, sugebės pasipriešįnti jaunesniems varžovams.
Tačiau pirmasis etapas įrodė: Orlando pasirengęs vėl iškovoti čempionų titulą. Jis aplenkė vienuolika geriausių šuolininkų į vandenį nuo uolų.
Rapa Nui saloje, Mataveri Otai Bay vietovėje kolumbietis aplenkė antroje vietoje likusį rusą Artiomą Silčenko (pernai Artiomas užėmė trečią vietą) ir trečioje vietosi likusį dabartinį čempioną - G.Hunt.
"Esu laimingas ir gerai pasirengęs šiai serijai", - po pergalės pasitenkinimo neslėpė kolumbietis.
Ekstremalai šokinėjo nuo 27 metrų aukštyje įrengtos platformos: toje vietoje vandens gylis siekia aštuonis metrus. Šį atstumą šuolininkai į vandenį nuo uolų nuskrieja per maždaug tris sekundes apie 90 km/val. greičiu.
Gražioje vietoje vykusių varžybų "Red Bull Cliff Diving 2011" liudininkėmis tapo ir nebylios iki dešimties metrų aukščio ir net iki 87 tonų svorio skulpūros-moai.
Pirmuosius saloje pasirodžiusius europiečius milžiniškos akmeninės skulptūros nedidelėje saloje, nutolusioje nuo Čilės 3600 km, labai nustebino.
Kokia buvo skulptūrų reikšmė ar paskirtis nėra visiškai aišku, nors yra bent keletas teorijų. Pagal populiariausią teoriją statulos buvo pastatytos maždaug prieš 500 metų salos gyventojų polineziečių.
Moai galėjo simbolizuoti protėvius arba svarbius gyvus asmenis. Akivaizdu, kad moai gamyba buvo ilgas ir sunkus darbas. Reikėjo ne tik iškalti statulą iš akmens, bet ir nutempti ją iki pajūrio.
Jų gabenimui buvo naudojami mediniai rastai; manoma, kad būtent ši statulų manija labiausiai prisidėjo prie medžių išnykimo saloje.