• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sodininkai tvirtina, kad per skaldą prasimušančios piktžolės iš karto miršta naudojant pigų ir veiksmingą metodą.

Sodininkai tvirtina, kad per skaldą prasimušančios piktžolės iš karto miršta naudojant pigų ir veiksmingą metodą.

REKLAMA

Yra daugybė įprastų piktžolių rūšių, augančių ant skaldos. Nuo žolinių piktžolių, tokių kaip paprastasis viščiukas ir portulaka iki sumedėjusių piktžolių, tokių kaip gyslotis ar kiaulpienė – visi šie augalai nebijo augti dekoratyvine skalda padengtuose plotuose.

Neskubėkite į parduotuves pirkti purškalo nuo piktžolių – yra geresnis ir natūralesnis būdas išnaikinti šiuos sodo darkytojus, rašo express.co.uk.

Viena moteris, pavargusi nuo piktžolių, užvaldžiusių jos kiemą, kreipėsi į „Gardening UK“ puslapį socialiniame tinkle „Facebook“ ir paklausė, kaip išnaikinti piktžoles.

Atskleidė auksinį patarimą

Angela Choco rašė: „Sveiki, ar verta dabar naudoti purškalą nuo piktžolių ant skaldos? Ar lietus gali jį praskiesti? Taip pat įdomu, ar kas nors naudoja baliklį piktžolėms naikinti“.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarų skiltyje sodininkai rekomendavo Angelai nenaudoti baliklio ir pasirinkti natūralias priemones. Daugelis siūlė naudoti druskos ir verdančio vandens derinį, kad sunaikintų piktžoles.

REKLAMA

Christopheris Soperis sakė: „Baliklis taip pat yra cheminė medžiaga. Įvairios piktžolių naikinimo priemonės veikia skirtingai, tik būtinai laikykitės instrukcijų, venkite naudoti nepatvirtintus chemikalus“.

Christina Howell rašė: „Laikykitės kuo toliau nuo baliklio ir naudokite verdantį vandenį bei druską“.

Christinai pritarė Cathrine Pettet: „Taip, tai veikia tikrai gerai. Mūsų kiemo šone auga spygliuotos piktžolės, kurias naikinu verdančiu vandeniu ir druska – tai pats veiksmingiausias būdas“.

REKLAMA
REKLAMA

Benas Stillmanas komentavo: „Jei norite, kad ten niekas neaugtų, naudokite druską ir karštą vandenį. Puikiai tinka įvažiuojamajai kiemo daliai. Druska akimirksniu sunaikina augalus, o karštas vanduo padės piktžolėms greičiau įsisavinti druską ir taip jas sunaikins. Mano kiemas  anksčiau buvo apaugęs piktžolėmis, dabar jų nebėra.

Iš pradžių vandenį ir druską ėmiau lygiomis dalimis, bet druska sunkiai tirpo, tai padvigubinau vandens kiekį. Dabar užpilu druskos ant piktžolių, o vėliau, kai prisimenu, užpilu verdančiu vandeniu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Sarah McDonald sakė: „Savo skaldos grindinį purškiu karšto vandens ir druskos tirpalu ir visada stengiuosi, kad piktžolės nebegrįžtų. Verta pabandyti“.

Hannah Woodley rašė: „Druska ir verdantis vanduo tikrai veikia ir yra saugu laukinei gamtai. Nenaudokite baliklio savo sode, tai tikrai kenkia viskam – ežiams, paukščiams, vabzdžiams ir pan.“

REKLAMA

Judi Murphy sakė: „Aš naudoju druską ir vandenį. Sužinojau apie tai maždaug prieš trejus metus ir nuo tada juos naudoju. Perku didelius pigius druskos maišelius ir pusę maišelio ištirpinu karštame vandenyje. Įpilu šiek tiek citrininio ploviklio ir tam naudoju atskirą laistytuvą.

Tačiau naudokite atsakingai, nes mišinys sunaikins ir augalus ir žolę. Aš jį naudoju ant skalda padengtų plotų du kartus per metus ir tai puikiai veikia, žinoma, neskaitant pavienių piktžolių. Taip pat pastebėjau, kad po trejų metų piktžolių atsiranda vis mažiau“.

Tuo pačiu dar reikėtų ir kvapų įdėti,dar ir kvepės...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų