Vieną iš jų pačiupo ir Mariaus šuo, tačiau vyro reakcija buvo žaibiška, iš augintinio nasrų jam pavyko atimti radinį.
Nieko nelaukęs vyras iškvietė policiją: „Kol policija važiavo, apieškojau teritoriją ir radau dar du panašius gabalėlius. Atvažiavusi policija užfiksavo įvykį ir padarė nuotraukas. Paklausė, ar rašysiu pareiškimą, atsisakiau, nes faktiškai žalos nepatyriau.“
Vakare vėl su šunimi pasivaikščioti išėjęs Marius sutiko porą šunų šeimininkų. Šie tvirtino, kad toks atvejis pasitaiko ne pirmą kartą: „Vakare toje pačioje vietoje šunelius vedžiojantys žmonės sakė, kad ten būna dažnai primėtyta tokių spąstų. Tikriausiai kažkas sistemingai dirba.“
Vyras svarstė, kad toje teritorijoje gyvenančius gali erzinti dažnai lakstantys šunys: „Kažkas nekenčia šunų, galbūt erzina lojimas, kai kurių šeimininkų nesurenkamos išmatos, benamiai šuneliai ten taip pat laksto.“
Marių tokie išpuoliai prieš gyvūnus gąsdina, todėl jis perspėja visus šunų šeimininkus akylai stebėti, ką veikia jų augintiniai: „Jei šeimininkas nepastebėtų, kad šuo kažką suvalgė ir šiam pasidarytų blogai, turbūt taip ir nesuprastų nuo ko.“
Dažniausiai baigiasi mirtimi
Pasak „Baltijos veterinarijos klinikos“ veterinarės Gintarės Mockienės, atvejų, kai augintinį reikia vaduoti nuo kančias sukėlusių nuodų, jos praktikoje pasitaikė ne kartą.
„Nuodijimų būna įvairių ir atskirti, kokiu būdų augintinis buvo nuodytas, yra gana sudėtinga. Vinys yra vienas paprasčiausių ir pigiausių būdų naikinti šunelius, taip pat dažnai bandoma nuodyti su langų plovimo skysčiais, įvairaus tipo žiurkių nuodais“, – pasakojo G. Mockienė.
Jei šeimininkas pamatė, kad šuo kažką suėdė ir įtaria, kad tai galėjo būti nuodai, reiktų nieko nelaukti ir kreiptis į veterinarą: „Greitai sureagavus gyvūną galima išgelbėti. Žiurkių nuodų iš organizmo pašalinti praktiškai neįmanoma, tačiau greitai sureagavus ir sukėlus pykinimą – gyvūną išgelbėti dar galima.
Tačiau jei sureaguojama tik po kelių valandų, gyvūno organizmas jau būna pasisavinęs nuodus ir tikimybė išgelbėti gyvybę yra labai maža.“
Veterinarės teigimu, apsinuodijęs šuo tampa apatiškas, jį pykina: „Po paros gali pasireikšti kraujavimas iš dantenų, gleivinių, kartais iš virškinimo trakto, taip pat viduriavimas ir šlapinimasis krauju. Tokiems simptomams pasireiškus gyvūnui šansai išgyventi yra labai maži.“
Jei gyvūnas praryja aštrius daiktus reaguoti taip pat reikia greitai: „Pirmiausia daromas rentgenas, kad įsitikinti, kur yra antikūnas, o tada operuojama.
Toks būdas yra saugiausias pašalinti antikūną, nes jei bus sukeliamas pykinimas arba šalinimas pro tiesiąją žarną, yra tikimybė, kad bus sudraskyti tam tikri organai ir gyvūnas neišgyvens.“
Šunų, kurie mėgsta viską lauke rankioti šeimininkams, veterinarė pataria įsigyti antsnukį: „Šuo būdamas su antsnukiu negalės ryti visko kas papuola ir taip bus išsaugota gyvybė.“
Susisiekus su Šilutės rajono policijos komisariato viršininku Artūru Mikalausku, šis prisipažino, kad toks atvejis užfiksuotas pirmą kartą per trejetą jo vadovavimo metų.
„Pagal baudžiamojo kodekso 310-ąjį straipsnį, jeigu dėl žiauraus asmens elgesio su gyvūnu šis žuvo arba buvo suluošintas, tuomet kaltinamajam gali grėsti viešieji darbai, bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.
Šiuo metu vyksta tyrimas, nustatinėjamos aplinkybės, pasekmės, renkama informacija“, – kalbėjo A. Mikalauskas.