Vieni dažniausių simptomų yra dusulys, švokštimas ir nuolatinis kosulys su krauju ar gleivėmis, rašo mirror.co.uk.
Nors daugelis simptomų paprastai būna susiję su kvėpavimo takais, vis dėlto, yra vienas ankstyvasis plaučių vėžio požymis, kurį galite pastebėti pažvelgę į savo nagus.
Ragina pažvelgti į nagus
Kai suglaudžiate nagus, matote mažytį rombą primenantį tarpelį? Jei šio tarpelio nėra, gali būti, kad pirštų galai yra paburkę, o tai gali būti plaučių vėžio požymis.
Ši būklė pasireiškia etapais, prasideda nuo nago pagrindo, kuris suminkštėja. Tuomet oda šalia nago dugno tampa blizgi, o po to nagai, žiūrint iš šono, iškrypsta.
Galiausiai pirštai gali patinti dėl pirštų minkštuosiuose audiniuose susikaupusių skysčių. Nors tai, kad tarp nagų nesusidaro rombo formos tarpas, nereiškia, kad sergate plaučių vėžiu, tačiau tai gali būti vienas iš simptomų.
Pastebėjus jį, vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Plaučių vėžiu sergantis pacientas Brianas Gemmelis, kurio vienas iš simptomų buvo pirštų patinimas, ragina:
„Jei kas nors jums kelia nerimą, eikite pas gydytoją – tam ir yra šeimos gydytojai. Kreipkitės kuo greičiau.“
Ankstyvas ligos diagnozavimas gali padėti anksčiau gauti reikiamą gydymą, o gydytoja Helen Piercy iš Bakarų Lankašyro pataria:
„Jei pastebėjote kokių nors nerimą keliančių požymių ar simptomų, kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Užsiregistruokite vizitui. Nebijokite.“
Plaučių vėžys (nuotr. 123rf.com)Plaučių vėžio simptomai
Plaučių vėžio simptomai kiekvienam pacientui pasireiškia individualiai. Vieniems pasireiškia daugybė simptomų, kitiems – nė vieno.
Dažniausi plaučių vėžio simptomai:
- Nuolatinis kosulys, trunkantis tris savaites ar ilgiau;
- Kvėpavimo sutrikimai;
- Švokštimas;
- Dažnai pasikartojančios krūtinės ląstos infekcijos;
- Pakitęs arba sustiprėjęs kosulys;
- Krūtinės ir / arba pečių skausmas;
- Kosulys su krauju arba gleivėmis;
- Nepaaiškinamas nuovargis arba energijos trūkumas;
- Veido ar kaklo patinimas.
Šie požymiai ne visada reiškia, kad sergate plaučių vėžiu, tačiau juos pajutus vertėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kad būtų atlikti reikalingi tyrimai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!