Žinoma, teorija kartais prasilenkia su praktika ir žmonės nepaiso naudingų patarimų: patalynės dažnai nekeičia, o lovoje miega ir su gyvūnais, kurie, pasak specialistų, yra tikri bakterijų nešiotojai.
"Štai kaunietė Ramutė sako yra girdėjusi apie rekomendacijas keisti patalynę kuo dažniau, tačiau pati ne visada prisiruošia, mat kartais nemato tam reikalo, trūksta laiko", - sako moteris.
Tačiau specialistai griežtai moja pirštu ir sako, kad lova yra ta vieta, kurioje žmonės praleidžia daugiausia laiko, todėl ji turi būti švariausias kampelis namuose. Tad patalynę rekomenduoja keisti kone kas savaitę.
Mokslininkai sako, kad lovoje veisiasi daugybę bakterijų, kurios atsiranda nuo žmonių miego drabužių, seilių, maisto likučių.
Todėl ši terpė puikiausia sklisti įvairiems mikroorganizmas. Nereikėtų pamiršti ir dulkių erkučių, gyvenančių pataluose. Jei patalynė keičiama retai, šios erkutės gali tapti labai pavojingos žmonėms, linkusiems į alergijas. Naminiai gyvūnėliai lovoje – taip pat prastas sprendimas. Todėl miegoti kartu su jais, specialistai draudžia.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: