• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žiemą apledėję šaligatviai ir laiptai itin smarkiai padidina traumų riziką, o ypatingai, kada visi nuolat taip skuba ir lekia.

Žiemą apledėję šaligatviai ir laiptai itin smarkiai padidina traumų riziką, o ypatingai, kada visi nuolat taip skuba ir lekia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip elgtis patyrus traumą ir kas gali padėti jų išvengti, skaitytojams pasakoja Kauno klinikos „Bendrosios medicinos praktika“ ortopedas-traumatologas Arvydas Biesevičius.

REKLAMA

– Patyrus traumą, kokių pirminių veiksmų reikia imtis ir į ką atkreipti dėmesį?

– Patyrus traumą pirmiausiai reikia atkreipti dėmesį į atsiradusius simptomus: skausmą, tinimą, galūnės deformaciją. Patikrinkite, ar galite pajudinti koją, ranką, ar pavyksta atsistoti ant pažeistos vietos (kojos), kokį skausmą sukelia patirta trauma. Esant skausmui patarčiau vartoti skausmą malšinančius vaistu.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, pažeistos vietos negalima šildyti, pažeista vieta turėtų būti šaldoma, tiesiogiai dedant šaltį ant pažeistos vietos. Jei yra galimybė pažeistą vietą sutvarstykite, imobilizuokite pagalbinėmis priemonėmis, stengiantis neperspausti pažeistos vietos, kad nesutrikdyti kraujo tekėjimo galūnėse. Taip pat pažeistą vietą stenkitės laikyti nenuleistą, kad nedidėtų tinimas. Esant intensyviam skausmui, tinimui ar nepavykstant aktyviai judinti pažeistos vietos, reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą, ortopedo traumatologo konsultacijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kokios traumos žiemos metu ištinka dažniausiai?

– Žiemos metu padidėja traumų dėl paslydimų. Krentant, pakreipiant kojas įvyksta lūžiai, išnirimai, raiščių plyšimai, patempimai. Dažniausios patiriamos traumos yra riešo, kelio ir čiurnos srityse. Be abejo, galimi ir kitų sričių bei kombinuoti sužalojimai.

REKLAMA

Įvykus traumai atsiranda skausmas, tinimas, galūnės deformacija, o lūžio atveju dažniausiai pažeista vieta deformuojasi. Kada plyšta raiščiai, atsiranda pažeistos vietos nestabilumas, laisvumas, o raiščių patempimo atveju atsiranda skausmas, tinimas, tačiau pažeista vieta dažniausiai būna stabili ir nedeformuota.

REKLAMA

– Kaip vyksta tolimesnis gydymas?

– Atvykus į gydymo įstaigą pacientas apžiūrimas ir yra įvertinamas traumos pobūdis. Atliekamas rentgenologinis tyrimas, kuris parodo ar nėra pažeistos vietos kaulų lūžių. Esant kaulų lūžiams pažeista vieta imobilizuojama arba taikomas operacinis gydymas, priklausomai nuo lūžio sudėtingumo bei vietos.

Kitu atveju, jei yra raiščių plyšimams ar patempimams pažeista vieta imobilizuojama, skiriamas konservatyvus gydymas, pacientas nukreipiamas planiniam vizitui dėl tolimesnio ištyrimo bei gydymo. Atvykus pacientui planiniam vizitui, pagal sužalojimo pobūdį pacientui atliekamas pažeistos vietos ultragarsinis tyrimas (UG), siunčiamas magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimui ir po tyrimų sprendžiama dėl tolimesnės gydymo eigos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų