Atlikus tyrimą paaiškėjo, kiek minučių viena cigaretė gali atimti iš jūsų gyvenimo, bet jei to nepakanka, galbūt žinojimas, kokį poveikį rūkymas gali turėti jūsų smegenims, padės jums visiems laikams atsisakyti rūkymo.
Kaip rūkymas veikia smegenis?
Bendrovė „Animated Biomedical“ sukūrė „rūkymo ir nikotino poveikio kūnui ir smegenims 3D vaizdą“ ir juo pasidalijo „Youtube“, rašo unilad.com.
„Nikotinas į smegenis patenka maždaug per 10 sekundžių. Šis nikotino antplūdis būna toks malonus, kad iš karto pasijuntate geriau.
Laikui bėgant jūsų kūnas pripranta prie gerų nikotino sukeliamų pojūčių ir negalite be jo apsieiti. Tai reiškia, kad tampate priklausomas.
Jūs jaučiatės gerai, kai nikotino kiekis yra didelis, ir blogai, kai jis mažas. Šis pakilimo ir nuosmukio poveikis tęsiasi visą dieną, todėl gali būti sunku jo atsikratyti“, – aiškinama.
Iš tiesų, „Healthline“ priduria, kad nikotinas „suaktyvina dopamino signalus, sukeldamas malonumo pojūtį“, todėl gali išsivystyti „tolerancija“.
Žmonės, sužinoję, kas nutinka su smegenimis rūkant ir ką rūkymas daro organizmui, nedelsiant ėmė reikšti savo nuomonę.
Vienas „YouTube“ naudotojas komentavo: „Ačiū Dievui, kad mečiau rūkyti cigaretes prieš du mėnesius.“ Kitas teigė: „Niekada nerūkiau ir atsisakau tai išbandyti.
Trečiasis komentatorius pasidalijo savo asmenine patirtimi: „Prašau, niekada nepradėkite rūkyti. Mano asmeninė patirtis: nusipirkau pakelį cigarečių ir nusprendžiau surūkyti po vieną cigaretę per dieną.
Po poros dienų rūkymo po vieną cigaretę pradėjau jausti stiprų norą surūkyti ir dar vieną, tai peraugo į dvi cigaretes per dieną.
Kai baigėsi cigarečių pakelis, norėjau rūkyti vėl ir vėl, netrukus rūkiau po tris cigaretes per dieną ir vis norėjau dar, išsivystė priklausomybė.
Dėl to galiausiai vieną dieną nusprendžiau sustoti, tai buvo pati blogiausia patirtis, abstinencijos simptomai buvo tokie baisūs, kad negalėjau miegoti, nors buvau pavargęs ir išsekęs.
Tai buvo viena baisiausių patirčių mano gyvenime. Beveik du mėnesius tai buvo visiškas pragaras.“
„Healthline“ taip pat paaiškina, kad dėl rūkymo, pakeitusio smegenis ir sukėlusio priklausomybę nuo nikotino, galite „patirti įvairių šalutinių poveikių, įskaitant nerimą, dirglumą ir stiprų potraukį nikotinui“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!