Nerūdijantis plienas gali ilgai išlaikyti savo spindesį, jeigu laikysitės šių paprastų kriauklių valymo patarimų.
Daugumoje muilų ir ploviklių yra chloridų, todėl rekomenduojama po kiekvieno jų naudojimo praplauti nerūdijančio plieno kriauklę su vandeniu, kad išvengtumėte kriauklės paviršiaus pažeidimų ir korozijos, o skalaujant švariu karštu vandeniu, nerūdijantis plienas tampa blizgus ir švarus.
Reikėtų vengti įprastų metalinių šveitimo kempinių, nes nuo jų nukritusios geležies dalelės gali sukelti rūdis ir koroziją. Taip pat patariama kriauklės paviršių nusausinti popieriniais rankšluosčiais, kad vanduo nesikauptų ir ant kriauklės paviršiaus nepaliktų vandens dėmių.
Valydami kriauklės paviršių, venkite riebaluotų skudurų. Reguliariai nusausindami kriauklę, darote stebuklą, kuris leis išvengti vandens ir rūdžių žymių.
Soda gali atstoti puikų nerūdijančio plieno kriauklių valiklį, nes ji yra pakankamai stipri, kad nuvalytų kieto vandens nuosėdas ir įsisenėjusius riebalus bei maisto dėmes, tačiau nepažeidžia kriauklės paviršiaus.
Pabandykite išvalyti kriauklę su sodos ir vandens pasta, o vėliau praplauti kriauklę actu, kuris ims putoti.
Actas natūraliai dezinfekuoja ir padeda pašalinti kieto vandens dėmes nuo jūsų nerūdijančio plieno kriauklės.
Kai jūsų kriauklė bus švari ir sausa, galite lengvai pridėti papildomo blizgesio. Ant lygaus audinio užlašinkite kelis lašus alyvuogių aliejaus ir ištepkite juo kriauklę. Tai suteiks papildomo blizgesio. Neleiskite valymo priemonėms, kempinėms, rankšluosčiams ar skudurams džiūti ant kriauklės paviršiaus.
Jie gali pažeisti po jais esantį paviršių, taip pat skleidžia bakterijas.Taip pat nenaudokite kriauklės paviršiaus, kaip pjaustymo lentelės – peiliai ar kiti aštrūs įrankiai gali pažeisti kriauklės paviršių.