• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar jūsų namuose jau įžiebta kalėdinė eglutė? Ar ji žiba ir tviska įvairiausiomis spalvomis? O gal šiemet nusprendėte puošti ne eglę, o apsiriboti tik šventiniu vaniku, puoštu džiovintais citrusiniais vaisiais, cinamono lazdelėmis ir kankorėžiais? 

22

Ar jūsų namuose jau įžiebta kalėdinė eglutė? Ar ji žiba ir tviska įvairiausiomis spalvomis? O gal šiemet nusprendėte puošti ne eglę, o apsiriboti tik šventiniu vaniku, puoštu džiovintais citrusiniais vaisiais, cinamono lazdelėmis ir kankorėžiais? 

REKLAMA

Jei taip, floristė, tv3 televizijos laidų vedėja, parduotuvės Kaune „Studio Flores“ savininkė Kristina Rimienė turi nemažai patarimų, kurie pravers kiekvienai, svajojančiai sukurti ypatingą jaukumą namuose. 

Ir jei dar jūsų namuose nėra kalėdinio vainiko, nenusiminkite, floristė įsitikinusi, kad papuošti namus - niekada nėra vėlu.

K.Rimienė įsitikinusi, kad kalėdinė eglutė, be abejo, yra pats gražiausias kalėdinio laikotarpio šventinio spindesio akcentas. Vis dėlto, geriausiai šventų Kalėdų laukimą simbolizuoja Advento vainikas.

REKLAMA
REKLAMA

Žaliuojančio vainiko, nutvieksto žvakių šviesa, tradicijos pas mus atkeliavo iš gilios senovės, o XVI amžiuje Germanų katalikiškose bei protestantiškose bendruomenėse jos tapo populiariu Advento tikėjimo Kristumi šventės simboliu, vėliau išplitusiu po visą krikščioniškąjį pasaulį.

REKLAMA

Prasidėjus Adventui ir namus pasipuošus vainiku jo viduryje arba šalia sustatomos keturios žvakės. Kiekvieną iki Kalėdų likusią savaitę uždegama po vieną naują žvakę, o Kūčių vakarą šviesą ir šilumą spinduliuodamos mūsų tikėjimą stiprina jau visos keturios.

Advento vainiko papuošimai gražiausiai atsiskleidžia žvakių šviesoje, ir ypač tuomet, jei vainiką dekoravome ir visus tam skirtus elementus parinkome mes patys!

REKLAMA
REKLAMA

Advento vainikams, kuriamiems iš europinio kėnio, pušies ar eglišakių, dekoruoti šiais laikais pasitelkiami įvairiausi dizaino bei stiliaus sprendimai.

Jie gali būti didesni ir mažesni, skirti ir keturioms, ir vienai žvakei. Vis dar populiarūs tradiciniai vainikai su aksominėmis juostomis bei rausvomis uogomis, nedideliais kankorėžiais ar cinamono lazdelėmis, puošiančiomis šakas. Tačiau kartu ieškoma ir naujų technikų, medžiagų bei formų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vainiko pagrindas daromas iš putų polistirolio, į žiedą susuktų šiaudų, persipynusių vytelių ar vielos lankų. Dekoro elementai rišami kaspinais, klijuojami klijais, tvirtinami vielutėmis.

Vainikas aprengiamas auksu bei sidabru spindinčiais kaspinais, įvairiaspalviais žaisliukais, žvėrelių, angelėlių, žvaigždės formos figūrėlėmis, satino, šilko juostelėmis, dirbtinomis uogomis ir kankorėžiukais, natūraliomis gilėmis, džiovintais vaisiais, riešutais, apelsino skiltelėmis, smilgomis, vilnamedžio žiedų pūkais, stabilizuotų sąmanų fragmentais, mezginiais ir bet kuo, ką sukuria mūsų vaizduotė.

REKLAMA

O skaisčiausiu akcentu, spindinčiu net ir užgęsus žvakėms, tampa smulkios šviečiančios lemputės.

Advento vainiką siūlyčiau kurti tik iš natūralių spygliuočių (patogiausia naudoti kenį, nes jis nemeta spyglių ir neleidžia sakų), kad tikras Kalėdų kvapas džiugintų mus net ir tuo atveju, jei namuose pasipuošėme dirbtinę eglutę. Kurkime jį visa šeima kartu, kad dar kartą pajustume bendrumo ir smagumo būti kartu jausmą.

Nuostabus sprendimas Advento vainiką kabinti ant lauko durų – tegul visi žino, kad šventėms ir svečiams Jūs jau pasiruošę! Na, o jei vainiko dar kas neturi – puiki mintis jį savo draugams padovanoti!

Puoškime ne tik savo namus, bet ir Kalėdinę Lietuvą! 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų