• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Populiarios pavasario gėlės išnyksta iš parduotuvių lentynų vos tik oras pradeda šilti. Tačiau geriausias būdas užtikrinti, kad savo darželyje anksti sulauksite gražiausių žiedų, yra užsiauginti juos iš sėklų.

Populiarios pavasario gėlės išnyksta iš parduotuvių lentynų vos tik oras pradeda šilti. Tačiau geriausias būdas užtikrinti, kad savo darželyje anksti sulauksite gražiausių žiedų, yra užsiauginti juos iš sėklų.

REKLAMA

Daugumai gėlių reikia maždaug trijų ar keturių mėnesių, kad sėkla virstų žiedu, tačiau kai kuriems ankstyviesiems augalams tereikia maždaug dviejų mėnesių. „Do it yourself“ siūlo aštuonias greitai augančias gėles, kurios pirmosios papuoštų jūsų kiemus.

1. Našlaitės

Mažytė našlaitė gali atlaikyti net sniegą, kuris kartais atkeliauja pavasarį. Šias sėklas sodinti galite jau dabar. Šios gėlės yra gražių, ryškių spalvų, tokių kaip violetinė, geltona ir mėlyna. Kai sodinukus perkelsite iš šiltų namų į kiemą, sodinkite juos saulėtoje vietoje.

2. Serenčiai

Šios karališkos gėlės būna įvairiausių oranžinių ir geltonų atspalvių bei pražysta maždaug po aštuonių savaičių nuo sėklos pasodinimo. Jie nėra atsparūs šalčiui, tačiau yra gana pakantūs kitoms negandoms.

REKLAMA
REKLAMA

Jie taip pat puikiai atbaido kenkėjus, graužikus, nepageidaujamus vabzdžius, pavyzdžiui, uodus. Jie pritrauks naudingų vabzdžių, tokių kaip bitės, drugeliai.

REKLAMA

Serenčiai yra ypač kvapnūs, todėl pasodinkite juos tarp savo daržovių, kad atbaidytumėte kenkėjus.

3. Medetkos

Tai dar viena aukso atspalvio žiedais pasipuošianti gėlė. Ji pražysta per 60 ar mažiau dienų nuo pasėjimo dienos. Šias sėklas galite sėti jau kovo pradžioje. Ši gėlė yra atspari šalčiui ir gali atlaikyti net -4 laipsnius šalčio.

Joms nepatinka dideli karščiai, todėl sodinkite jas dalinai šešėlyje. Jų žiedlapiai taip pat yra valgomi, todėl jie tampa ypatinga pavasario gėle.

REKLAMA
REKLAMA

4. Nasturtės

Šie valgomi augalai pražysta bene greičiausiai iš visų šiame sąraše. Nasturtos netoleruoja šalnų, tačiau gali būti pasodinti, kai nebeliks grėsmės, o nakties temperatūra yra bent 10 laipsnių šilumos.

5. Lobuliarija

Šios pavasarinės gėlės užauga nedidelio aukščio, o tai yra viena iš priežasčių, kodėl jos taip greitai pražysta! Mažos baltos, mėlynos arba rausvos gėlės pasirodys per šešias ar aštuonias savaites ir sukurs į kilimą panašią žemės dangą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos mėgsta vėsų orą, tačiau nėra atsparūs šalčiui. Pasėjus jas kambaryje, šaltuose regionuose bus geriausi rezultatai, tačiau iki balandžio jos turi būti perkeltos į darželius. Jos yra mylimos dėl savo saldaus kvapo ir lengvos priežiūros. Jos mėgsta gauti daug tiesioginės saulės, tačiau nepakenks ir dalinis pavėsis.

6. Petunijos

Pasodinus jų sėklas, jos sužydės per 10–12 savaičių. Tačiau jos nėra atsparios šalčiui. Nors tai nėra greičiausiai pražystančios gėlės sąraše, jos yra gana universalios.

REKLAMA

Sodininkai jas mėgsta dėl klasikinės gėlių formos, kuri puikiai atrodo vazonuose, pakabinamuose loveliuose ar tiesiog tradiciniuose darželiuose. Jų taip pat yra įvairių veislių ir spalvų, o tinkamai prižiūrimos jos gausiai žydės per visą vegetacijos sezoną.

7. Gvazdikas

Nors gvazdikai taip pat nebūtinai greičiausiai sužydi, dauguma veislių gali atlaikyti lengvą šalną, taigi, jei 6–8 savaites sėklas auginsite patalpose, kai pasodinsite daigus lauke, netruksite sulaukti pavasariškų spalvų žiedų.

REKLAMA

Šios vidutinio dydžio gėlės turi nuostabią žiedlapio formą ir būna įvairių spalvų. Jų tamsi, mėlynai žalia lapija yra tokia pat graži kaip žiedlapiai. Sodinkite juos saulėje ir stebėkite, kaip drugeliai ir kiti apdulkintojai plūsta nektaro.

8. Žioveinis

Šios gėlės pasidabina ryškiais, spalvingais žiedais ant plonų kotelių. Pasodinkite sėklas likus maždaug 4–6 savaitėms iki šalnų, nes pumpurai pražys po dviejų ar trijų mėnesių nuo sėklos pasėjimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karščiausiais vasaros mėnesiais gėlių žydėjimas gali sustoti, todėl laistykite jas dažnai ir sodinkite pavėsyje, o vasaros pabaigoje jos turėtų vėl pradėti žydėti.

Auginant gėlių daigus patalpose sėkla greitai dygs tik tada, kai bus tinkamos sąlygos. Būtinai laikykitės etiketėje nurodytų instrukcijų, naudokite tinkamą vazoną ir užtikrinkite reikiamą šviesos, temperatūros, drėgmės ir vandens poreikį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų