Neišsigąskite – kovai su pelėsiu prireiks kiek laiko ir, svarbiausia, kantrybės. Tačiau tikrai verta skirti papildomo dėmesio šiai problemai nei rizikuoti savo sveikata. Pelėsis gali sukelti alergines reakcijas bei neigiamai veikia mūsų imuninę sistemą.
Žemiau aprašytų patarimų pagalba ne tik išginsite pelėsį lauk, bet ir užkirsite kelią jo plitimui, jei kol kas pelėsio požymių savo namuose dar nepastebėjote.
Vėdinimas, vėdinimas ir dar kartą vėdinimas
Klysta tie, kurie teigia, kad pelėsis namų erdvėse įsiveisė netikėtai – pirmiausia jis pastebimas ne akimis, o uosle. Tad jei pajutote aštrų ir specifinį kvapą, pradėkite veikti. Silpnas vėdinimas ir patalpos, kuriose gausu drėgmės yra du pagrindiniai faktoriai, kurie leidžia ne tik įsiveisti pelėsiniam grybeliui, bet ir jam įsiviešpatauti.
Jei įsirenginėjate naujus namus arba planuojate atnaujinti esamus, pasirūpinkite profesionalia kondicionavimo sistema – ji ne tik leis cirkuliuoti šviežiam orui, bet ir užtikrins komfortą be skersvėjų.
Gajus mitas, jog esant patalpoje, kurioje veikia kondicionavimo sistema, padidėja galimybė peršalti. Šiuolaikinių technologinių bendrovių siūlomi sprendimai užtikrina tylą ir komfortą namuose be jokių skersvėjų.
Todėl nenuostabu, kad kokybiško namų vedinimo klausimas vis dažniau sprendžiamas pasitelkus kondicionierius ar profesionalias šildymo sistemas.
Pavyzdžiui, bendrovės „Samsung“ vedinimo įrenginiuose naudojama „Wind-Free™“ technologija tolygiai ir be nemalonių šalto vėjo gūsių skleidžia gaivų ir šviežią orą, kuris ypatingai svarbus kokybiškai kasdienai namuose.
Prisiminkite liaudiškas priemones
Jei pastebėjote, kad namus pradėjo „puošti“ pirmieji pelėsio požymiai, prisiminkite priemones, kurias, tikėtina, galima atrasti kiekvienų namų spintelėse.
Vandenilio peroksidas. Šią antibakterinę priemonę galite įsigyti kiekvienoje vaistinėje, o jos nauda kovojant su namų grybeliu – akivaizdi. Tiesa, šis skystis ne tik padeda pašalinti pelėsio požymius, bet ir turi balinančių savybių.
Geriamoji soda. Šią priemonę galima vadinti visiškai saugia, nes ji nekenkia aplinkiniams nei savo kvapu, nei savybėmis. Arbatinį šaukštelį sodos miltelių ištirpinkite stiklinėje vandens ir perpilkite į nenaudojamą talpą su purkštuku – šiuo mišiniu gausiai išpurkškite pelėsio pažeistas vietas.
Arbatmedžio aliejus. Dar vienas nekenksmingas bei pigus variantas kovai su pelėsiu – arbatmedžio aliejus. Bent 15 lašų šio skysčio ištirpinkite šiltame vandenyje ir išpurkškite juo pelėsio pažeistas namų vietas. Tiesa, tiek arbatmedžio aliejaus, tiek geriamosios sodos tirpalu sudrėkintų vietų nereikia nuplauti vandeniu – šios priemonės nepakenks nei jums, nei namuose auginamiems gyvūnams.
Kreipkitės į specialistus
Jei imtis aukščiau išvardytų patarimų jau per vėlu, nes pelėsis įsisenėjo ir buitinės priemonės jau nepadės, drąsiai kreipkitės į savo srities specialistus.
Profesionalai didelės koncentracijos valikliais atliks savo darbą, o jei tokiomis priemonėmis improvizuosite patys, galite pakenkti sau, nes chloro garai yra kenksmingi sveikatai.
Tam tikri paviršiai po cheminių priemonių naudojimo gali pakeisti savo spalvą, tad prieš naudojimą nedidelį kiekį pasirinktos priemonės galite išbandyti ant mažo paviršiaus ploto.
Jei po valymo cheminėmis priemonėmis pastebėjote, kad paviršiai vis dėlto liko pažeisti, galite juos perdažyti antipelėsiniais dažais, kurie ne tik atnaujins pažeistą paviršių, bet ir užkirs kelią pelėsio atsinaujinimui.