„Fuyu“ persimonai yra standūs, jų spalva varijuoja nuo tamsiai iki šviesiai oranžinės, o jų forma yra plokštesnė, kiek primenanti pomidorą. „Fuyu“ persimonus rinktis yra lengviau nei kitą populiariausią jų rūšį „Hachiya“, kadangi jie valgomi dar standūs ir nieko baisaus, jei juos prapjausite kiek per anksti.
Gerą „Hachiya“ persimoną išsirinkti yra sunkiau. Prisirpę jų vaisiai būna minkšti ir sunkūs, tačiau, skirtingai nuo „Fuyu“, neprinokę „Hachiya“ turi labai daug taninų, dėl kurių jie limpa prie liežuvio ir išsausina burną. Kartais ši jų savybė vadinama sutraukiamąja arba tiesiog kartumu.
Jei labiau mėgstate standžius vaisius, toks skonis jums nepatiks. Su „Hachiya“ persimonais reikia turėti kantrybės. Prinokę šie vaisiai yra sodrios, raudonai oranžinės spalvos ir pasižymi juodais dryželiais ant odelės. „Hachiya“ persimonų apatinė dalis yra smailesnė, nei „Fuyu“, todėl jie gali būti širdies formos.
„Hachiya“ persimonai retai kada parduodami jau prinokę, todėl paprastai geriausia juos tiesiog kelioms dienoms palikti ant stalo, kol jie suminkštės. Sirpti juos palikite apverstus ant karūnėlės, kad jų minkštimo nepažeistų iš viršaus slegiantis svoris.
Kartais parduotuvėse galima rasti ir kitų rūšių persimonų – viena geriausių yra šokoladiniai persimonai, kurie yra labai panašūs į „Fuyu“, išskyrus minkštimo spalvą, kuri yra ruda. Šių persimonų skonis stiprus ir net aštrokas, jis primena būtent šokoladą. Jei tokį rasite parduotuvėje – būtinai paragaukite.
Geri, prinokę persimonai būna saldūs, jų skonis – beveik šiltas, ir labai primena būtent rudenį, su savo cinamono ir rudojo cukraus užuominomis. Persimonus galima valgyti žalius arba iš jų galima gaminti desertus, bet nevalgykite jų iki galo neprisirpusių.
Daugelis žmonių paprastai nevalgo persimonų odelių, bet jas valgyti galima. Odelę nulupkite tik tuomet, jei ji yra kieta. Vaisiaus viduryje paprastai yra kelios tamsios kietos sėklos, kurios yra nevalgomos.