• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vejos priežiūros ekspertas atskleidė, kada sodininkai turėtų nustoti pjauti žolę ilgėjant naktims ir lėtėjant žolės augimui.

Vejos priežiūros ekspertas atskleidė, kada sodininkai turėtų nustoti pjauti žolę ilgėjant naktims ir lėtėjant žolės augimui.

REKLAMA

Timothy Greene iš iCANLAWN.com sakė: „Dažnai klaidingai manoma, kad žiemą žolė nustoja augti. Jos augimas tik gerokai sulėtėja, todėl jos nereikia pjauti.

Žolė pradeda augti tik esant 10 laipsnių ir aukštesnei temperatūrai, todėl jei jūsų vietovėje dienos ir nakties temperatūra nukrenta žemiau šios ribos, metas padėti žoliapjovę į šalį.“

Mūsų šalyje temperatūra žemiau 10 laipsnių įprastai nukrenta maždaug spalio viduryje, pietinėse šalyse – lapkričio viduryje.

Temperatūra nukritusi žemiau 10 laipsnių

Ekspertas pridūrė: „Remdamiesi dviejų savaičių orų prognoze, galite iš anksto suplanuoti paskutinį žolės pjovimą, ypatingai atkreipkite dėmesį į tai, kad temperatūra būtų nukritusi žemiau 10 laipsnių.“

REKLAMA
REKLAMA

Sodininkams taip pat patariama atkreipti dėmesį į tai, buvo šalna ar ne, taip pat žolę pjauti sausą dieną, kad nepadarytumėte žalos vejai.

REKLAMA

Timothy tęsė: „Paskutinį sezono žolės pjovimą reikėtų palikti žolę kiek ilgesnę, nenupjauti jos visiškai trumpai.

Prieš pjaudami žolę nepamirškite nuo vejos sugrėbti lapų, kad jie neužkimštų žoliapjovės, ir pjaukite tik tada, kai oras sausas ir nėra šalnų ar rytinės rasos, rašo express.co.uk.

Po pjovimo būtinai pašalinkite nupjautos žolės likučius nuo vejos, nes palikus jas ant vejos gali įsimesti ligos.

REKLAMA
REKLAMA

Paskutinį kartą šiemet nupjovus žolę taip pat tinkamas laikas atlikti žoliapjovės techninę priežiūrą, kad vėl atėjus pavasariui žoliapjovės ašmenys būtų aštrūs ir paruošti pirmajam kitų metų žolės pjovimui jau dabar.“

Net ir po paskutinio žolės pjovimo reikėtų pastoviai sugrėbti lapus nuo vejos. Pasak eksperto, tai vienas svarbiausių darbų rudenį ir iki išskrentant sniegui.

Steve‘as Tayloras, „GreenThumb“ vejos priežiūros guru, sakė: „Lapus nuo vejos būtina sugrėbti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors gali atrodyti, kad tai nedaro jokios žalos, tačiau lapai, esantys ant vejos, užstoja saulės šviesą ir mažina oro srautą – du esminius elementus, būtinus žolės išgyvenimui.

Tvarkinga veja, be nukritusių lapų, taip pat padeda sumažinti ligų, kurias sukelia susikaupusi drėgmė, riziką.“

Be to, sugrėbiant ir į vieną krūvą sukraunant lapus, susidarys lapų puvenos – itin naudinga dirvožemio gerinimo priemonė.

REKLAMA

Kitas svarbus darbas, kurį reikia atlikti rudenį – užtikrinti, kad žolė gautų kuo daugiau šviesos, išgenėti krūmus bei krūmokšnius, kurie trukdo augti žolei.

Ekspertas pridūrė: „Svarbu ne tik apgenėti gyvatvores ir krūmus, bet ir patraukti nuo žolės baldus, ypač šaltu ir drėgnu oru.

Dėl žolę spaudžiančio svorio ir saulės šviesos trūkumo vejoje gali atsirasti negražių, negyvos žolės dėmių, o pavasarį toje vietoje žolė augs lėčiau ir ne tokia vešli.“

Tokių debilų kaip tv3 žurnaliūgos dar neteko matyti. Prieš kelias savaites buvo lygiai toks pats straipsnis. Įdomu ar jie tokie patys kvali per visą pilvą, ar visus skaitytojus laiko paskutiniais idiotais
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų