• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš beveik savaitę pranešta, kad popiežius Pranciškus guli ligoninėje ir yra gydomas dėl abipusio plaučių uždegimo. Tačiau kai popiežiaus Pranciškaus gyvenimas pasibaigs, jis nebus palaidotas kartu su dauguma savo pirmtakų Vatikano Šv. Petro bazilikos grotose.

Prieš beveik savaitę pranešta, kad popiežius Pranciškus guli ligoninėje ir yra gydomas dėl abipusio plaučių uždegimo. Tačiau kai popiežiaus Pranciškaus gyvenimas pasibaigs, jis nebus palaidotas kartu su dauguma savo pirmtakų Vatikano Šv. Petro bazilikos grotose.

REKLAMA

2023 metų pabaigoje popiežius atskleidė, kad jau „paruošė“ savo kapą Romoje, Šventosios Mergelės Marijos (Santa Maria Maggiore) bazilikoje, esančioje Eskvilino rajone.

Ši bažnyčia yra viena iš keturių pagrindinių popiežiaus bazilikų. Joje palaidoti septyni popiežiai – nuo Honorijaus III 1216 m. iki Klemenso IX 1669 m., rašo dailymail.co.uk.

Parodė, kur popiežius būtų laidojamas

Pernai paskelbtose naujose apeigose, dar labiau laužant tradicijas, teigiama, kad Pranciškus bus laidojamas viename cinku dengtame mediniame karste.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, popiežius Pranciškus renkasi melstis Santa Maria Maggiore bazilikoje prieš keliones į užsienį ir po jų. Jis daugiau nei 100 kartų lankėsi bažnyčioje. Jis meldžiasi priešais šventą Mergelės Marijos ir kūdikėlio Jėzaus atvaizdą.

REKLAMA

Pranciškaus pirmtakas popiežius Benediktas XVI buvo palaidotas trijuose karstuose, įskaitant vieną iš švino, sudėtų vienas į kitą. Benediktas atgulė Šv. Petro bazilikoje, o paskui buvo palaidotas po pastatu esančioje kriptoje.

Nuo 1626 m., kai buvo baigta statyti Šv. Petro bazilika, jos grotose buvo palaidoti 24 iš 31, t. y. daugiau nei trys ketvirtadaliai, popiežių.

Popiežius Benediktas buvo palaidotas toje pačioje kapavietėje, kur iki 2011 m. buvo laikomi jo pirmtako, 2005 m. mirusio popiežiaus Jono Pauliaus II, palaikai.

REKLAMA
REKLAMA

Ant Benedikto karsto išorinio medinio dangčio buvo pritvirtintas paprastas metalinis kryžius, jo beveik aštuonerius metus trukusio pontifikato emblema ir užrašas lotynų kalba, kuriame pažymėta, kad miręs 2022 m. gruodžio 31 d. jis gyveno 95 metus, aštuonis mėnesius ir 15 dienų.

Užraše taip pat įrašyta jo pontifikato pabaigos data, kai jis 2013 m. vasario 28 d. išėjo į pensiją ir tapo popiežiumi emeritu. Jis buvo pirmasis per šešis šimtmečius į pensiją išėjęs popiežius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į karstą taip pat buvo įdėtas rašytinis jo istorinio pontifikato aprašas, vadinamas rogito. Į karstą taip pat buvo padėtos jo pontifikato metu nukaldintos monetos ir jo palijus – religinis drabužis, dėvimas ant popiežiaus rūbų.

Popiežiaus Jono Pauliaus palaikai buvo perkelti į pagrindiniame bazilikos aukšte esančią koplyčią po to, kai 2011 m. jis buvo paskelbtas palaimintuoju.

REKLAMA

1963 m. miręs Jonas XXIII buvo palaidotas marmuriniame sarkofage po Šv.  Petro bazilika. Nuo 2001 m. jo kūnas eksponuojamas stikliniame sarkofage po Šv. Jeronimo altoriumi Šv. Petro bazilikoje.

Prieš laidotuves popiežiaus Pranciškaus kūnas bus pašarvotas Šv. Petro bazilikoje, kad tikintieji galėtų atsisveikinti.

Papasakojo, kaip vyktų popiežiaus laidotuvės

Praėjusiais metais išleistu antruoju „Ordo Exsequiarum Romani Pontificis“ (liet. „Romos popiežiaus laidotuvių apeigos“) leidimu atnaujintos originaliai popiežiaus Jono Pauliaus patvirtintos apeigos.

REKLAMA

Vietoj to, kad per atsisveikinimo laikotarpį Pranciškaus kūnas būtų pašarvotas katafalke Šv. Petro bazilikoje, jis bus laikomas karste, kuris liks atviras iki laidotuvių išvakarių, pranešė „Vatican News“.

O Pranciškaus mirtis bus ritualiniu būdu patvirtinta jo miegamajame, o ne privačioje koplyčioje. Taip pat nurodoma, kad jo kūnas būtų paguldytas į karstą prieš įnešant į Šv. Petro baziliką.

„Politico“ paskelbtame pranešime teigiama, kad Pranciškus patikėtiniams sakė, jog gali neišgyventi po plaučių uždegimo. Jis buvo paguldytas į ligoninę vasario 14 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytojai jam diagnozavo sudėtingą kvėpavimo takų infekciją ir uždraudė dalyvauti keliuose susitikimuose, o Vatikanas šią savaitę atšaukė arba pakeitė popiežiaus audiencijų tvarkaraštį.

Antradienį Vatikanas patvirtino plaučių uždegimą ir sakė, kad Pranciškaus kvėpavimo takų infekcija taip pat apima astminį bronchitą, kuriam gydyti reikia naudoti kortizono antibiotikus.

„Laboratoriniai tyrimai, krūtinės ląstos rentgenograma ir Šventojo Tėvo klinikinė būklė ir toliau rodo sudėtingą vaizdą“, – sakė Vatikanas.

Infekcija kelia ypatingą susirūpinimą, nes popiežiui, kai jam buvo 21-eri, buvo pašalinta dalis vieno plaučio.

Du pontifikui artimi žmonės teigė, kad Pranciškus jiems pasakė, jog „šį kartą jis gali neišgyventi“, rašo „Politico“.

Jau kažkas į jo vietą metina.va cheopsas buvo palaidotas piramidėje,leninas mauzoliejuje,senukas profesorius turbūt balkonenelija,kad rusai matytų ir ne pultų,ilgas ir gražus banke,o kreivas saulės panelėje.viskam savas
Nesuprantu žmogus dar gyvas o jau koks ežiotažas apie jo laidutovas
Žmogus gyvas o jau laidoja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų