Tam nereikia daugiau nei penkių minučių ir specialių žinių, užteks tik šiek tiek atidumo ir galbūt išmaniojo telefono ar kompiuterio pagalbos.
Gydytojai laikosi nuomonės, kad pulso stebėjimas gali išgelbėti jūsų gyvybę, todėl išmokti šiuos paprastus judesius labai svarbu!
Paprastai pulsas matuojamas ramybės padėtyje, sėdint ant kėdės. Ištieskite dilbius ant lygaus paviršiaus, delnu aukštyn, alkūnę šiek tiek pakeldami. Tada giliai įkvėpkite, iškvėpkite ir giliai įkvėpkite. Tuomet rodomuoju ir viduriniu pirštais švelniai paspauskite veną ir vieną minutę suskaičiuokite pulso ritmus. Užsirašykite juos.
Laikydamiesi aukščiau pateiktų nurodymų, vieną minutę stebėkite savo pulsą, atsisėdę, nurodyta aukščiau.
Laikas šiek tiek sportuoti: atsikelkite ir darykite šuoliukus 45 sekundes, tada vėl matuokite savo pulsą, stovėdami vieną minutę. Užsirašykite rezultatą.
Pailsėkite vieną minutę ir vėl 60 sekundžių matuokite pulsą sėdimoje padėtyje. Taip pat užsirašykite rezultatus.
Dabar laikas atlikti matematinius veiksmus: susumuokite tris gautas reikšmes, atimkite iš jų 200 ir tada padalinkite viską iš 10.
Rezultatai:
Nuo 1 iki 5 – Sveikiname. Jūsų širdis sveika. Jūsų gyvensenoje nereikia nieko keisti.
Nuo 6 iki 10 – Širdies būklė yra gera, tačiau papildomas rūpestis nepakenktų. Ypač, jeigu jūsų rezultatas krypsta link 10. Atkreipkite dėmesį į pagrindines sveikos gyvensenos gaires: subalansuota mityba, sportas, miegas ir ramybė.
Nuo 11 iki 15 – Dėmesio, jūsų širdžiai gresia pavojus. Jei nenorite susirgti širdies liga, turite atlikti tam tikrus gyvensenos pakeitimus: į mitybos racioną įtraukite sveiką maistą (ypač tinka lašiša, avižos, uogos, juodasis šokoladas, riešutai, alyvuogių aliejus, raudonasis vynas, žalia arbata ir kt.). Nepamirškite sportuoti bent 30 minučių per dieną ir miegokite 7–8 valandas per naktį.
Daugiau nei 15 - skubiai turite pasitarti su gydytoju, nes jums ypač padidėjusi širdie ligų tikimybė. Gydytojas patars, kaip pagerinti širdies būklę.