• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kartais žmonės skiriasi ir sukuria naujas šeimas - gal ir norėtume, kad to nebūtų, tačiau... Naujojoje šeimoje situacija sudėtinga ne tik vaikučiams, bet ir pamotei, ar patėviui, tad kaip jie turėtų elgtis? Kaip susidraugauti su antrosios pusės atžalomis?

REKLAMA
REKLAMA

Nesitikėkite, kad jūsų antrosios pusės vaikai jus ims dievinti. Jeigu juntate, kad vaikai laikosi atstumo, yra jums grubūs, tai nepulkite jų teisti - mažieji patiria gausybę emocijų, yra pasimetę, tad jūsų pirmasis darbas yra suteikti jiems pakankamai erdvės ir leisti apsiprasti tiek su jumis, tiek su visais kitais pasikeitimais.

REKLAMA

Išmokite nesmerkti nei savęs, nei kitų. Jeigu su vaikais sutarti sekasi sunkiai, tai neimkite ieškoti kaltų - tai nei jūsų, nei vaikų, nei jūsų antrosios pusės ar jo/ jos buvusio sutuoktinio kaltė. Leiskite apsigludinti aštriems kampams, nepilkite žibalo į ugnį ir niekam nepriekaištaukite, tai tik pagilins prarają tarp jūsų ir jūsų įvaikių, be to kels konfliktą tarp jūsų ir jūsų antrosios pusės.

REKLAMA
REKLAMA

Leiskite įvaikiams pabūti atskirai. Žinoma, kad galite suplanuoti pačią smagiausią kelionę, kuri turėtų suartinti jus ir jūsų įvaikius, tačiau geriau leiskite jiems bendrauti su biologiniu tėvu ar mama, kuris nebegyvena kartu. Inicijuokite tokius susitikimus, vaikai supras, kad jūs nekeliate grėsmės, nesistengiate užimti jų tikrosios mamos ar tikrojo tėčio vietos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dalyvaukite įvaikių veikloje. Domėkitės, ką veikia jūsų įvaikiai, kokioje popamokinėje veikloje jie dalyvauja, pasidalinkite pareigomis su antrąja puse, eikite į įvaikių sporto varžybas, parsivežkite juos iš treniruotės ar būrelio, jeigu pokalbis gerai vystosi, tai spontaniškai pasiūlykite nevažiuoti namo, o užsukti ledų ar į kiną.

REKLAMA

Pasidalinkite savo pomėgiais. Pasakokite įvaikiams apie tai, ką jūs veikėte, kai buvote jų amžiaus. Gal ir jūs lankėte šokius ar krepšinį? Iškart turėsite bendrą temą, galėsite pasidalinti įspūdžiais ir patarimais, vaikai ims suprasti, kad jūs ne iš kitos planetos, kad turite bendrų interesų.

REKLAMA

Leiskite laiką visi kartu. Jūs visi turite suprasti, kad dabar esate šeima, kurią sudarote jūs, jūsų antroji pusės bei vaikai, tad ir laiką leiskite, kaip šeima. Planuokite bendras keliones, kartu vakarieniaukite - vaikams bus lengviau priprasti prie jūsų, jeigu leidžiant laisvalaikį šalia bus ir jų biologinis tėtis ar mama.

Mažais žingsniukais... draugė, sesuo... mama? Nesitikėkite, kad įvaikiai ims į jus iškart žiūrėti, kaip į autoritetą, nei jūsų santykiai su jų biologiniu tėvu ar mama, nei vedybos jų akyse jūsų statuso nekeičia. O jūs ir nesistenkite iškart jiems imti pavaduoti mamos ar tėčio - pirmiausiai tiesiog susidraugaukite, vėliau tapkite seserimi ar broliu - dalinkitės patarimais, prižiūrėkite, tačiau nesiimkite griežtų auklėjimo priemonių ar moralizavimo. Ir šitaip, mažais žingsneliais, būtinai priartėsite prie mamos ar tėčio statuso. Supraskite, kad vaikui tikrojo tėvo ar mamos nepakeisite, tačiau itin svarbiu ir brangiu žmogumi jo gyvenime galite ir turėtumėte tapti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų