• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2024 m. gruodžio 19 d. gavę pranešimą, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pradėjo tyrimą dėl neteisėtai išpiltų atliekų Telšių rajono Pareškečio kaime, šalia Žiezdės kanalo.

2024 m. gruodžio 19 d. gavę pranešimą, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pradėjo tyrimą dėl neteisėtai išpiltų atliekų Telšių rajono Pareškečio kaime, šalia Žiezdės kanalo.

REKLAMA

Atvykę į vietą aplinkos apsaugos pareigūnai rado didelę krūvą įvairių atliekų – nuo buityje naudojamų įrankių iki padangų ir atlikę išsamų tyrimą nustatė teršėją. Atliekomis užteršta teritorija sutvarkyta, rašoma Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Atidžiai peržiūrėjus atliekas, tarp jų buvo rasta keletas galimų įrodymų, kurie padėjo nustatyti teršėją. Asmuo aiškino departamento pareigūnams, kad skubėjo, todėl išpylė atliekas miške.  

Gresia bauda

Nepavojingosiomis atliekomis užteršusiam aplinką asmeniui gresia nuo 300 iki 800 eurų bauda. Taip pat asmuo buvo įpareigotas surinkti atliekas ir perduoti teisėtam atliekų tvarkytojui. Užterštą teritoriją asmuo sutvarkė.  

Aplinkosaugininkai pabrėžia, kad buitines atliekas, plastiką, metalą, kartoną, popierių ir stiklą galite išmesti tam skirtuose rūšiavimo konteineriuose. O automobilių padangas, statybines ar stambiąsias atliekas, asmenys gali nemokamai atiduoti stambiųjų atliekų surinkimo aikštelėse. Išsamią informaciją apie atliekų pridavimą rasite – atmintinėse

​Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad kiekvienas gyventojas gali prisidėti prie švaresnės aplinkos saugojimo, pranešdamas apie pastebėtus pažeidimus per specialų interaktyvųjį žemėlapį tvarkaulietuva.lt.

Šis interaktyvusis žemėlapis leidžia gyventojams pažymėti užterštas vietas gamtoje, sugadintus miško kelius, suniokotą miško paklotę bei patikrinti, ar konkrečioje vietoje yra išduotas leidimas kirsti mišką. Gyventojų prašoma pateikti kuo detalesnę informaciją: pridėti nuotraukų, pažymėti koordinates ir išsamiai aprašyti situaciją. 

Gyventojų pranešimai padeda pareigūnams įvertinti rizikingiausias vietoves ir operatyviai reaguoti į pažeidimus, o jei pastebėtas nedidelis kiekis šiukšlių, aplinkosaugininkai kviečia prisidėti – surinkti šiukšles ir išmesti į artimiausią konteinerį. 

REKLAMA
Koks vardas ir kada gimes tas pazeidejas? Garantuotai koks nors sovietiniu laiku bebras arba jo atzala, kuris bbd ant visu ir ant savo aplinkos.
o koks specialistu likimas-buvo pribloksti ar kaip?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų