Šiaulietė Teodora Plepytė žvelgdama į savo gausų pomidorų derlių juokais juos vadina mažais karoliais. Ir iš tiesų, pažvelgus į jos šiltnamio nuotraukas ne vienam sukyla nuostaba – iš kur tiek gausybę raudonų pomidorų?
Pati T. Plepytė išduoda, kad šių pomidorų sėklos yra „Charmant H“ veislės, o laistomi jie ne tiek ir gausiai – kartą per savaitę. Tačiau iš širdies ir gausiai.
Gausaus derliaus paslaptys
„Tuo užsiima senelis, auginame šiltnamyje, jau virš dviejų metrų jie ir vis dar stiebiasi! O kekės tįsta žemyn, gausiai aplipusios pomidorais“, - džiaugsmo neslepia moteris.
Pašnekovė pasakoja, kad pomidorus jų šeima augina dideliame stikliniame šiltnamyje kiekvienais metais, tačiau šios veikslės aukštaūgius vyšninius pomidorus jie išbandė užsiauginti pirmą kartą. Paklausus, kokia tokio derliaus paslaptis, T. Plepytė net neketina slėpti ir noriai patarimais dalijasi su kitais.
„Tręšiame praskiestu arklio mėšlu, kad nenudegintų augalo, užtenka kelių kartų. Taip pat prieš sodinimą į dirvą įmaišome komposto. Pririšame, kad laikytųsi tvirtai ir nesvyruotų. Turime ir kitokių veislių pomidorų“, - sako ji.
Rūpinasi visa šeima
Iš viso visų pomidorų puoselėjimu rūpinasi net penki žmonės – tiek yra T. Plepytės šeimoje. Visa tokių vyšninių pomidorų istorija prasidėjo būtent nuo moters brolio.
„Brolis pasisodino Vilniuje į vazonėlius, galvojo, kad augins balkone. Tačiau pamatęs, kad vyšniniai, nepastebėjo, jog aukštaūgiai, tad parvežė į Šiaulius. Senelis paauginęs persodino į šiltnamį, patręšė, po kiek laiko išstybusius pririšo, o augalas žydėjo ir nokino vaisius jau savaime. Močiutė apskabė lapelius, augalas teiktų visą energiją vaisiams, mama ir aš laistome“, - pomidorų priežiūros pareigas šeimoje vardija moteris.
Pasiteiravus, kur pašnekovės šeima dės tokį gausų pomidorų derlių, T. Plepytė atskleidžia, kad pomidorus jie dažniausiai valgo vienus arba gamina salotas, verda sultis bei vakuoja.
„Džiaugiamės derliumi, dalinamės nuotraukomis ir vaišiname kaimynus“, - šypsosi ji.