• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai tikrindami prekeivius Lazdijų rajone, Veisiejuose esančioje turgavietėje nustatė asmenį, neteisėtai prekiavusį statomaisiais tinklais. Iš prekeivio paimti tinklai ir gresia finansinė atsakomybė iki 1 200 eurų.  

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai tikrindami prekeivius Lazdijų rajone, Veisiejuose esančioje turgavietėje nustatė asmenį, neteisėtai prekiavusį statomaisiais tinklais. Iš prekeivio paimti tinklai ir gresia finansinė atsakomybė iki 1 200 eurų.  

REKLAMA

Departamento pareigūnai siekdami nustatyti, ar asmenys neužsiima neteisėta tinklinių ar kitų ne mėgėjų žvejybos įrankių prekyba atlieka reidus turgavietėse ir kitose prekybos vietose, tikrina skelbimus internete, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.

Neteisėtai turguje prekiavo tinklais

Tiek patikrinimai prie vandens telkinių, tiek įvairiose prekybos vietose svarbūs norint apsaugoti žuvų išteklius. Tinkliniais nemėgėjų žvejybos įrankiais išgaudomi dideli kiekiai žuvų, sutrikdoma vandens telkinio ekosistema. Priklausomai nuo pastatyto tinklo vietos, gali būti išgaudomos specifinės žuvys, taip sutrikdoma vyraujanti žuvų išteklių pusiausvyra.  

Departamento pareigūnai renka informaciją apie įtariamas vietas, kur gali būti prekiaujama neteisėtais žvejybos įrankiais. Šį kartą pareigūnai atliko patikrinimą Veisėjų turgavietėje, kurioje buvo prekiaujama ir žvejybos reikmenimis. Per patikrinimą pas vieną prekeivį rasti 27 statomieji tinklai.  

REKLAMA
REKLAMA

Už neteisėtą prekyba tinklais asmeniui gresia finansinė atsakomybė nuo 540 iki 1 200 eurų ir minėtų žvejybos įrankių konfiskavimas. 

REKLAMA

Atkreipiame dėmesį, kad pardavinėti ne mėgėjų žvejybos įrankius neturint nustatyta tvarka išduoto Aplinkos apsaugos agentūros leidimo, draudžiama. 

2023 m. paimta 39 proc. daugiau nei 2022 m. neteisėtai laikomų arba parduodamų įrankių. 2023 m. konfiskuota net 1 360 tinklų, kurių bendras ilgis būtų kaip atstumas nuo Vilniaus iki Kaišiadorių – apie 68 km.  

Kaip teisėtai įsigyti tinklinius įrankius 

Norint gauti leidimą įsigyti ir vėliau galimybę naudotis žvejybiniu tinklu, reikia kreiptis į Aplinkos apsaugos agentūrą. Leidimą įsigyti ne mėgėjų žvejybos įrankius gali asmenys, išvardinti Prekybos ne mėgėjų žvejybos įrankiais tvarkos apraše, kuriame nurodyta, kad įsigijimo leidimą turi teisę gauti žemės sklypų, kuriuose yra privatūs asmenims nuosavybės teise priklausantys vandens telkiniai, savininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Gavus leidimą, tinklą galima įsigyti tik stacionariose prekybos vietose, fiziniams ir juridiniams asmenims, turintiems Prekybos leidimą, o vėliau su jais nuvykti į Aplinkos apsaugos departamentą ir juos suženklinti pagal patvirtintą tvarką specialiais žymekliais, tvirtinamais prie tinklo.  

Įsigyti visų tipų laikomi ar naudojami ne mėgėjų žvejybos įrankiai turi būti paženklinti pagal aplinkos ministro  nustatytą plombos aprašymo patvirtinimo bei žvejybos įrankių ženklinimo tvarką.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atkreipiame dėmesį, kad naudoti pažymėtuosius tinklus galima tik tame vandens telkinyje, kuriame ne mėgėjų žvejybos įrankį naudoti buvo gautas leidimas.

Jei žymėtas tinklas yra kitame vandens telkinyje nei buvo nurodyta leidimo įsigyti metu, nepriklausomai, kad jis yra paženklintas, jis jau tampa neteisėtu ir už jo naudojimą aplinkosaugininkai taikys administracinę atsakomybę, o jei tokiu tinklu bus prigaudyta žuvų, skaičiuosis ir žala, padaryta žuvų ištekliams.   

Šiaip tie tinklai tinka ir vyšnių medžiams uždengti, kad uogų paukščiai nelestu.
Lietuvoje viskas uždrausta, o kitose šalyse galima žvejoti ir su tinklais. Reikia visą valdžia sugauti su tinklais ir išsiųsti į zologijos sodą.
Kazin ar reta uzuolaida taip pat priskiriama prie tinklu?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų