Pastebima, kad medūzų kiekis krante vis auga.
Medūzos – dažni svečiai pajūryje
„Medūzos ne vien egzotika.
Lietuvos pajūrio lankytojai dažnokai nustemba, kuomet paplūdimyje pamato egzotika laikomą medūzą! Į mūsų šalį užklysta tik vienos rūšies medūza - ausytoji medūza (lot. Aurelia aurita).
Kodėl jų tiek daug krante? Vandenyje iriasi į kūno centrą įtraukdama ir išstumdama vandenį, o kadangi yra prasta plaukikė, dažnai išmetama į krantą, kur jas dažniausiai ir pastebime. Tad gerbkime šiuos laikinus svečius – nemėtykime, neplėšykime.
Įdomu tai, jog šias medūzas sudaro 95% vandens ir iš esmės yra plūduriuojanti burna su virškinimo sistema. Jos turi sudėtingą nervų rinkinį, kuris reaguoja į dirgiklius, tačiau jos neturi smegenų ir negali mąstyti“, – rašoma Kuršių nerijos nacionalinio parko „Facebook“ puslapyje.
Medūzos – nepavojingos
Jo teigimu, į Lietuvą atklystą tik vienos rūšies medūzos, t.y. ausytosios medūzos, jos žmogui nėra pavojingos, nes nėra didelės ir dilgėtos. Jos negali įgelti, įkąsti, nudeginti ar panašiai nuskriausti žmogaus.
„Nebent žmogus turi probleminę ir itin jautrią odą, tuomet gali vieta, kuri kontaktavo su čiuptuvėliais parausti. Tačiau tai yra labai reti atvejai, greičiausiai, žmogui su jautria oda net ir nederėtų maudytis Baltijos jūroje“, – priduria jis.
Ausytosios medūzos minta planktonu ir smukiais moliuskais. Mūsų šalyje šios medūzos nėra vietinės, nes tam, kad tai būtų vietinė rūšis jos turėtų čia ir veistis, taip išlaikant nuolatinę populiaciją. Tačiau į Lietuvą jos tik atklystą iš Atlanto ir tai ne kiekvienais metais.
Biologas sako, kad pas mus veistis negali, nes vanduo gerokai per šaltas ir per mažai sūrus. Mums reikėtų pasidžiaugti, kad dar medūzos pagyvena bent šiek tiek mūsų Jūroje, nes tai rodo, kad Baltijos jūros vanduo dar nėra tragiškos būklės.