Žiūrėk, vietomis žolė pjaunama įprastai, tačiau kitur paliekami augti „natūralūs“ plotai su invaziniais augalais.
Smagu būtų, kad tokie natūralūs gamtos plotai būtų kažkur atokiau mažų vaikų, nėščių moterų ar jaunų šeimų, o ne šalia vieno didžiausio prekybos centro „Ozas“.
„Kažkoks pasityčiojimas“
Su šeima gyvename visai netoli jo, todėl dažnai prasukame ratus Ozo parkelyje. Vis laukiame, kada šis parkas bus nupjautas tvarkingai, galėsime nesukti galvos, kol mūsų vaikai tiesiog brenda pro įvairiausių invazinių augalų ir erkių knibždančias pievas, tai štai, vis dar laukiame, o jau birželio vidurys.
Atsiprašau, bet man tai kažkoks pasityčiojimas, nejaugi sunku nupjauti normaliai tą parką ir suteikti galimybę pasimėgauti gražiais vaizdais? Nebūtų sostinė, čia kasmet prigalvojama naujų neracionalių idėjų...
Savivaldybė pateikė komentarą
Naujienų portalui tv3.lt kreipusis į Vilniaus savivaldybę dėl komentaro, atstovai paaiškino, kad mieste bendrojo naudojimo teritorijose šienavimas vyksta trimis režimais – vienur palaikomas nedidelis žolės aukštis, o kitur šienaujama vos kelis kartus per metus.
„Intensyviausiai šienaujama parkuose, skveruose, daugiabučių kiemuose, sporto aikštelėse ir gatvių skiriamosiose juostose – šiuose plotuose palaikoma ne aukštesnė nei 5–10 cm ilgio žolė.
Pagal specialius kriterijus parinktose ir neužstatytose teritorijose, Neries krantinėje ir magistralinių gatvių šlaituose šienaujama nuo 1 iki 3 kartų per metus.
Šiose vietose formuojamos natūralios pievos, kurios teikia didžiulę naudą miestui ir jo gyventojams – aukštesnė pieva vėsina aplinką, grynina ir valo orą, neleidžia vėjui pakelti dulkių ir kitų smulkiųjų dalelių, kurios dirgina kvėpavimo takus, o be to natūrali pieva leidžia atkurti ir palaikyti bioįvairovę.
Magistralinių gatvių šlaitai ir pamiškės šienaujami rečiausiai, tokiu būdu formuojasi biotopas, atkuriama ekologinė pusiausvyra. Tokiuose plotuose šienavimas vyksta tik aptikus invazinių augalų židinius“, – teigiama Vilniaus miesto savivaldybės komentare.
Taip pat komentare paaiškinama, kad būtent Ozo parke taikomas dviejų režimų šienavimas, o nuotraukose užfiksuotos vietos, kurios šienaujamos rečiau, jas planuojama šienauti greitu metu:
„Teritorijos centre, kur gyventojai eina pasivaikščioti ir kitaip leidžia laisvalaikį, palaikoma trumpa veja, o parko pakraščiuose šienavimas vykdomas 2 kartus per metus.
Nuotraukose užfiksuotos vietos yra būtent tokios – mažiau šienaujama teritorija saugo medžių šaknyną nuo perdžiūvimo, palaiko bioįvairovę, vėsina aplinką, kurioje daug kietų dangų. Pirmasis iš dviejų šienavimų planuojamas po Joninių, jei tuo metu nebus sausringų dienų.“
Priduriama, kad jeigu gyventojai mano, kad teritorijos šienavimo režimą reikia keisti, apie tai reikėtų informuoti seniūniją, taip pat apie problemines nešienautas vietas galima pranešti per „Tvarkau miestą“.