„Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ kadrais pasidalinusi Inga rašė: „Laivas skrieja dangumi“.
Neįprastą vaizdą pavyko užfiksuoti šeštadienį, rugpjūčio 19 dieną, 11.28 val., Šventojoje.
Paaiškino, kas tai
Nuotrauka savo paskyroje pasidalino ir „Orai ir klimatas Lietuvoje“, kurie paaiškino, kas tai ir kodėl atrodo, kad laivas skrajoja danguje:
„Taip ir gimdavo mitai apie Skrajojantį Olandą. Matomą vaizdą sukuria optinis reiškinys vadinamas Fata Morgana (t.y. miražas; optinė iliuzija).
Esant Fatai Morganai, horizonte esantys objektai, pvz., salos, uolos, laivai, ledkalniai atrodo ilgesni ir pakilę virš žemės paviršiaus.
Esant ramiam, nevėjuotam orui, šaltas oras esantis palei vandenį susiduria su aukščiau esančiu šiltu oru ir tai veikia kaip laužiantis spindulį lęšis (nes skirtingos oro masės nesusimaišo). Dėl šio efekto būna matomas kabančio objekto vaizdas. Dažniausiai Fata Morgana pastebima ryte, kai po šaltos nakties ateina karšto oro srautas.
Šiuo atveju reiškinys susidarė todėl, kad virš vėsaus Baltijos jūros vandens užslinko gerokai šiltesnis oras nuo sausumos. Taip ir susidarė natūralus lęšis iškreipiantis nuo kranto matomą vaizdą.“
Jie taip pat priminė, kad kiek anksčiau šiemet buvo užfiksuotas dar vienas, kiek įdomesnis Fata Morgana reiškinys – ties Olando kepure buvo matomas reiškinys su dvigubu atspindžiu, kuris taip pat atrodė pakibęs virš vandens.