Neįprastą vaizdą moteris nufotografavo vakar prieš pietus, apie 11.30 val. Ir nors pažvelgus gali pasirodyti, kad griūva dangus, „Orai ir klimatas Lietuvoje“ socialiniuose tinkluose paaiškino, kas tai per reiškinys.
„Šis įdomiai atrodantis debesis nesusijęs nei su orų valdymu, nei su chemtreilais, nei su vatnikų skleistu melu apie radiaciją. Tai yra reiškinys / debesis turintis netgi atskirą pavadinimą tarptautiniame debesų atlase.
Reiškinys anksčiau vadinosi ang. fallstreak hole (arbe hole punch cloud), tačiau 2017 metais tokiems debesims buvo suteiktas lotyniškas cavum vardas, kuris reiškia tuščiaviduris debesis“, – rašo „Orai ir klimatas Lietuvoje“.
Paaiškino, kaip susidaro tokie debesys
Kaip jie pastebi, cavum debesis bent kelis kartus buvo užfiksuotas Lietuvoje, galimai jis pasirodo ir gerokai dažniau, tik nėra užfiksuojamas ir nepasidalinama nuotraukomis.
Jie taip pat paaiškino, kaip susidaro toks neįprastas reiškinys ir kodėl išvydus tokį reiškinį nereikėtų baimintis:
„Įdomu tai, kad cavum dažniausiai susiformuoja būtent dėl žmonių veiklos t. y. kylančių arba besileidžiančių orlaivių, kurie kerta vientisą nestorą drėgno oro sluoksnį (t. y. cirrocumulus arba altocumulus debesis).
Skylės atsiranda dėl debesyse esančių peršaldytų vandens lašelių, kurie orlaiviui greitai praskridus labai greitai išgaruoja / užšąla. Cavum centre dar matomi ir virga debesys t. y. krentantys bet žemės nepasiekiantys krituliai. <...>
Ir nors cavum susiformuoja dėl plonus debesis „praduriančių“ orlaivių, tačiau tai nereiškia, kad debesis yra koks nors pavojingas ar „cheminis“. Na gerai, jis yra cheminis, nes sudarytas iš begalės H2O molekulių, visaip kaip ir didžioji dalis jūsų kūno.“