Žiemą kai kurie sodo darbai sustoja, įskaitant reguliarų žolės pjovimą. Taip yra todėl, kad vėsesnė temperatūra sulėtina jos augimą. Oro temperatūrai nukritus, žemėja ir dirvožemio temperatūra, sulėtėja žolės ir augalų augimas.
Nepjaukite permirkusios ir padengtos šalna žolės
Žolė atgyja pavasario pradžioje ir vėl ją tenka dažniau pjauti. David Truby iš Karališkosios sodininkų draugijos paaiškino, kad sodininkai niekada neturėtų bandyti pjauti vejos, jei ji permirkusi ar padengta šalnos. Tai gali pakenkti po žole esančiam dirvožemiui ir naudojamiems įrankiams, rašo express.co.uk
Pašalinkite lapų ir šiukšlių perteklių grėbdami
Jis pridūrė, kad sodininkai turėtų „ypač stengtis pašalinti lapų ir šiukšlių perteklių grėbdami, tai padeda išvengti grybelinių ligų“. Deivid taip pat rekomendavo sezoninį vejos paruošimą. Jis sakė: „Individualus sezoninis paruošimas yra geriausias būdas paruošti veją šaltesniems mėnesiams“.
Atlikite sezoninį pasiruošimą
Sezoninis vejos paruošimas yra specialiai skirtas tam, kad padėtų vejai atlaikyti temperatūros pokyčius. Paruošimas žiemai vyksta nuo lapkričio, kai veja padengiama skystu produktu, kuris turi augmenijai būtinų maistinių medžiagų ir gali užkirsti kelią grybelinėms ligoms. Pagrindiniai sezoninio paruošimo privalumai yra šie: naikinamos samanos, veja aprūpinima gyvybiškai svarbiomis maistinėmis medžiagomis, kovojama su grybelinėmis ligomis bei veja apsaugoma žiemos mėnesiais. Tai padarius, jūsų veja ne tik puikiai atrodys per žiemą, ji bus apsaugota ir kitą sezoną. Ji bus nuostabi!
Nevaikščiokite ant pasidengusios šalna ar šlapios žolės
Ekspertai taip pat įspėja, kad nederėtų vaikščioti ant vejos, jei ji yra pasidengusi šalna ar yra šlapia. Dėl to ant žolės gali atsirasti rudų pėdsakų žymių, kurių gali nepavykti atsikratyti.