Jei rožės nustojo žydėti, taip galėjo nutikti dėl keleto skirtingų priežasčių, rašoma doityourself.com. Gali būti, kad neveikia jūsų naudojamos trąšos. Galbūt augalas negauna pakankamai šviesos – gal dėl aplink augančių didesnių augalų, kurie meta daugiau šešėlio.
Taip pat į rožes gali būti įsimetę kenkėjai, jos gali būti peraugusios, nes jų negenėjote, arba gali kentėti dėl aplinkos poveikio – pavyzdžiui, dėl labai šaltos žiemos. Kita vertus, tai gali būti rožių rūšis, kuri žydi ribotą metų skaičių, arba augalui tiesiog trūksta vandens.
Problemą spręsti pradėkite pašalindami jos atsiradimo priežastį. Laikui bėgant, rožės ir vėl pradės žydėti.
Pasodinkite naują veislę
Senos rožės ne visada reguliariai žydi, todėl jei norite nuolat džiaugtis jų žiedais, geriau močiutės palikimo rožių atsisakykite. Paieškokite, kur galima įsigyti rožių krūmelių su nuolaida ir susiraskite informacijos apie tai, kurios rūšys geriausiai žydi jūsų klimato zonoje.
Daugiau šviesos
Kad rožės sukrautų gražius žiedus, joms reikia daug energijos. Geriausia, kad augalas gautų bent šešias valandas tiesioginių saulės spindulių per dieną. Žiūrėkite, aplink augantys augalai joms nekliudytų.
Reguliariai laistykite
Dėl nepakankamo kiekio vandens rožėse gali aktyvuotis išgyvenimo mechanizmas, dėl kurio jos nežydės arba sukraus tik keletą žiedų. Būtinai savo augalą reguliariai laistykite – daugumoje klimato zonų pakanka 5 cm vandens per savaitę.
Saugokite nuo ligų
Laistant reikia susitelkti į šaknis, o ne į lapus. Naudokite laistytuvą ar kitą įrankį, kuris leidžia vandenį pilti tiesiai šaknims – venkite purkštukų, kurie sušlapina visą augalą. Šlapioje aplinkoje klesti grybeliai ir bakterijos, todėl jei rožių lapai nuolat bus šlapi, bus didesnė tikimybė augalui pasigauti kokią nors ligą.
Žiemą saugokite rožes
Artėjant šaltajam metų laikui rožių šaknis pridenkite didesniu kiekiu dirvos. Taip pat nuo šalčio apsisaugoti ir drėgmę išlaikyti padės žolės, šieno ar medžio žievės sluoksnis. Šių medžiagų netaupykite – jų galite dėti net 60 cm sluoksnį. Kad rožėse aktyvuotųsi apsaugos nuo šalčio sistema, atėjus rudeniui neskubėkite jų genėti – taip augalas sukraus ankštis su sėklomis, kurių vėliau reikės tam, kad rožės pražystų.
Efektyviai tręškite
Norėdami išsiaiškinti, kiek ir kokių trąšų reikia, išmatuokite dirvos PH lygį. Neutralizuojantis dirvos papildas, pavyzdžiui, kompostas, mėšlas arba PH subalansuojantis maistas augalams duos rožėms reikalingų maistinių medžiagų.
Genėkite išmaniau
Jei rožių krūmelių atidžiai negenėsite, jie suaugs į brūzgyną su vos keliais žydinčiais stiebais. Pirmaisiais keliais rožių gyvenimo metais geriau rožę palikti augti natūraliai, o vėliau pradėti genėti tik negyvas ar sunkiai augančias jos dalis.
Kai rožė jau bus gerai išsikerojusi, ją bus galima genėti smarkiau. Palikite tik sveikiausiai atrodančius stiebus iš kiekvieno kamieno, išskyrus du ar tris esančius aukščiausiai, kad rožė visą savo energiją sutelktų į žiedų krovimą. Jei auginate rožių rūšį, kuri per metus žydi keletą kartų, genėkite žiemos pabaigoje. Tas rūšis, kurios žydi tik kartą per metu, geriausia genėti vasarą, netrukus po to, kai jos nužydi.
Kovokite su kenkėjais
Amarai, rožių šliužai ir japoniniai vabalai labai mėgsta įsiveisti rožėse. Jei taip nutinka, rožės augalas patiria šoką ir nustoja žydėti. Rožėms apsaugoti naudokite natūralius, pačių pasigamintus purškiklius. Vabzdžiams atbaidyti tinka pipirai, actas ir mėta.