Augalai dažnai miršta, kai yra nepakankamai tręšiami. Tačiau galite taupiai ir veiksmingai patręšti gėles naminėmis priemonėmis – nereikės išleisti nė cento cheminėms trąšoms.
Kokybiškas, maistinėmis medžiagomis praturtintas dirvožemis yra labai svarbus, kad augalai klestėtų, nes iš jo jie gauna reikalingas medžiagas. Gėlėms dirvožemis yra tas pats, kas mums maistas.
Geriausios naminės trąšos
Viena iš puikių naminių trąšų pelargonijoms ir begonijoms – kavos tirščiai. Kava padeda palaikyti reikiamą azoto kiekį ir optimalų dirvos rūgštingumą. Kavos daugelis jau turi savo namuose, o jos tirščius sode panaudoti labai paprasta.
Kavos tirščius galima naudoti dviem būdais: galite tolygiai paberti kavos tirščių ant viršutinio dirvos sluoksnio arba sumaišyti su šiek tiek vandens ir atsargiai palaistyti gėles.
Jei esate ne kavos, o arbatos mėgėjai, nenuliūskite – arbata taip pat puikiai tinka kaip trąša. Arbatoje yra citrinos ir tanino rūgščių, kurios padeda palaikyti optimalų dirvožemio pH lygį.
Baigę gerti plikomą arbatą, nukoškite, kad lapeliai liktų atskirai, leiskite jiems atvėsti. Arba, jei naudojate arbatą maišeliais, išimkite jį iš gėrimo ir neišmeskite, verčiau praplėškite ir išimkite turinį, esantį maišelio viduje.
Arbatos lapus įmaišykite į dirvožemį arba galite pamirkyti šviežius arbatos lapelius vandenyje ir tada palaistyti augalus – tai bus puiki „pasidaryk pats“ trąša visoms gėlėms, ne tik begonijoms ir pelargonijoms.
Dar viena efektyvi natūrali trąša, kurią greičiausiai turite savo namuose – bananų žievės. Daugelis išmeta bananų žieves, nežinodami, kad sode tai yra puikiausia trąša. Tad kitą kartą, kai valgysite bananą, neskubėkite išmesti žievės, nes ji labai pravers kaip natūrali trąša.
Bananų žievėse gausu fosforo ir kalio, todėl bananų žievės padeda augalams sustiprėti, pagreitina augimą ir apsaugo nuo ligų.
Norėdami įmaišyti bananų žieves į dirvą, galite jas susmulkinti ir įterpti į dirvą arba 3-4 dienas pamirkyti vandenyje ir tada gautu skysčiu palaistyti gėles.