Ši procedūra skatina naujų ūglių augimą, pagerina augalo ventiliaciją ir apšvietimą, taip pat užkerta kelią kenkėjų ir ligų dauginimuisi.
Kada genėti avietes
Geriausias laikas genėti yra spalio ir lapkričio mėnesiai, po paskutinio derliaus nuėmimo. Ūglius, nustojusius derėti, reikėtų nupjauti dirvos lygyje. Nupjautas šakas reikia pašalinti iš vietos ir sunaikinti (sudeginti), nes ant jų dar gali būti kenkėjų ir ligų sporų.
Remontantinių aviečių genėjimas
Rudenį reikėtų genėti besiformuojančias avietes, kad augalas būtų apsaugotas nuo kenkėjų ir ligų, kurios gali likti žiemoti ant ūglių. Pavasarį pakanka atlikti tik sanitarinį genėjimą.
Kaip genėti jaunus ūglius
Ant jaunų sodinukų pirmaisiais augimo metais atsiranda naujų ūglių, kurie jau rugpjūčio mėnesį gali duoti nedidelį derlių. Rudenį šiuos ūglius reikėtų sutrumpinti, paliekant 3 cm aukščio kelmus. Toks genėjimas skatina naujų stiprių ūglių formavimąsi kitais metais.
Aviečių paruošimas žiemai
Pašalinkite senus ūglius, kurie šiemet subrandino vaisius, nupjaudami juos ties šaknimis. Palikite tik stipriausius šio sezono ūglius – apie 8-10 ūglių 1 metre. Likusius nupjaukite.
Kitą sezoną didžiausią derlių duos jauni žali ūgliai, kurie dar nėra sustingę. Juos reikėtų uždengti agroplėvele arba plėvele, kad geriau peržiemotų.
Nebijokite nupjauti silpnų šakų iki pat žemės – taip pavasarį paskatinsite stiprių naujų ūglių augimą. Jei senus ūglius paliksite kitiems metams, avietės derės daug prasčiau, nes didžiausią derlių jos duoda ant dvejų metų ūglių.