• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalnos gali pakenkti augalams ir net juos pražudyti, todėl svarbu apsaugoti juos nuo šalčių. Sodininkystės ekspertas Joshas Novellas pasidalino geriausiais patarimais, kaip paruošti sodo augalus šalnoms.

Šalnos gali pakenkti augalams ir net juos pražudyti, todėl svarbu apsaugoti juos nuo šalčių. Sodininkystės ekspertas Joshas Novellas pasidalino geriausiais patarimais, kaip paruošti sodo augalus šalnoms.

REKLAMA

Šalnos gali pridaryti nemažai bėdų sodininkams – ne tik pražudyti augalus, bet ir sugadinti veją ir sulėtinti kai kurių krūmų augimą.

Joshas sakė: „Su šalnomis sodininkai susiduria kiekvienais metais ir nors tam tikro lygio žala yra beveik neišvengiama, yra keletas paprastų metodų, kurie gali padėti gerokai sumažinti šalnų poveikį jūsų augalams ir vejai.

Šalnos tikrai nebūtinai sugriaus visą sunkų darbą, kurį per metus atlikote sode, o jei prieš nukrentant temperatūrai skirsite šiek tiek laiko tinkamai paruošti sodą šalčiams, pavasarį bus daug lengviau.“

Mulčiuokite ir apsaugokite jautrius augalus

Kad apsaugotumėte jautresnius augalus nuo šalčio, reikia dirvos paviršių padengti storu organinio mulčio, pavyzdžiui, lapų ar šiaudų, sluoksniu, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Mulčiavimas palaikys pastovesnę dirvos temperatūrą ir padės apsaugoti šaknis nuo žalos. Kad augalams būtų suteikta papildoma apsauga, galite juos apvynioti sena patalyne ar uždengti specialiais gaubtais nuo šalčio.

REKLAMA

Apgenėkite augalus

Prieš pirmąsias šalnas reikėtų apgenėti augalus, kad sumažintumėte ligų ir žalos riziką. Pašalinkite sergančias ar nudžiūvusias šakas ir stiebus, kad pagerėtų oro cirkuliacija ir nesikauptų drėgmė.

Palaistykite ir sudrėkinkite dirvą

Prieš pirmąsias šalnas pasirūpinkite, kad augalai gautų pakankamai vandens. Likus vienai ar dviem dienoms iki numatomų šalnų, gerai sulaistykite dirvą, nes drėgna dirva geriau sulaiko šilumą nei sausa.

REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, susilaikykite nuo augalų laistymo vėlai vakare, nes dėl to augalai gali nušalti ir dar labiau nukentėti.

Perkelkite vazoninius augalus į patalpas

Vazoniniai augalai yra jautresni šalčiui, todėl turėtumėte pasirūpinti, kad jie neliktų lauke – perkelkite juos į patalpą, pavyzdžiui, rūsį ar verandą.

Jei neturite galimybių sunešti šiuos augalus į uždaras patalpas, vazoninius augalus reikėtų uždengti antklodėmis arba burbuline plėvele, kad jie būtų apsaugoti nuo šalčio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apsaugokite medžių kamienus

Ant jaunų medžių, kurių žievė plona, gali atsirasti įtrūkimų nuo šalčio. Kad to išvengtumėte, apvyniokite kamieną storu audeklu. Uždengus medį, jį apsaugosite nuo galimai žalingų per didelių temperatūros svyravimų.

Apšiltinkite didelius vazonus

Galite naudoti burbulinę plėvelę ar storesnius audeklus, kad apsaugotumėte didžiuliuose lauko vazonuose, kurie per daug sunkūs įnešti į patalpą, augančius augalus. Apšiltinus vazonus, mažesnė tikimybė, kad įvyks staigūs temperatūros svyravimai, galintys pakenkti augalo šaknims.

Patikrinkite, ar nėra kenkėjų

Prieš žiemą patikrinkite augalus, ar ant jų nėra kenkėjų – amarų, voratinklinių erkučių ar skydamarių, nes šie kenkėjai gali susilpninti augalus ir padidinti jų jautrumą šalčiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų