Pasidomėjome, kokios gali būti paraudusių akių priežastys. „Vision Express“ sako, kad paraudusios akys „yra dažna būklė, kuri atsiranda, kai plyšta akies paviršiaus kraujagyslės, todėl akių baltymai įgauna rausvą arba raudoną spalvą“.
Pagrindiniai paraudusių akių simptomai yra šie: sudirgintos akys, degimo pojūtis, nuolatinis niežėjimas, sausumas, engvas ar stiprus akių skausmas, išskyros, ašarojimas, neryškus regėjimas, didelis jautrumas ryškiai šviesai.
Kaip ir kitų ligų atveju, akys gali paraudonuoti dėl keleto priežasčių
subraižytas akies obuolys, nemiegota naktis, per ilgas žiūrėjimas į ekranus ar knygą, skaitymas prie prasto apšvietimo,per daug alkoholio.
Tačiau yra keletas paraudusių akių tipų, tokių kaip alergijos, sausos akys, akių infekcijos, rausvos akys, blefaritas ir komplikacijos po operacijos.
Blefaritas, kaip teigia „Vision Express“, atsiranda, kai uždegimas apima akių vokus ir blakstienas dėl prastos vokų ir blakstienų higienos, rašo express.co.uk.
Ekspertai pridūrė: „Aliejus kaupiasi ir užkemša akių vokų liaukas, todėl vokai ir blakstienos užkrečiami bakterijomis. Užsikimšus akių vokų liaukoms, jaučiamas deginimo pojūtis akyse, niežėjimas, patinsta vokai ir krauju pasrūva akies obuolys. Kai kuriais atvejais krauju pasruvusias akis būtina nedelsiant patikrinti. Apsilankykite pas oftalmologą, kuris ištirs akis“.
Tuo tarpu alergija taip pat gali būti paraudusių akių priežastimi. „Vision Express“ ekspertai teigia: „Dirginantys veiksniai, tokie kaip žiedadulkės, dulkės, kvepalai, dūmai ir pelėsiai, paprastai sukelia akių paraudimą“.
Tačiau tikroji akių problema gali būti ne dirgikliai, o akių sausumas.
Žiemą akis gali varginti šaltas sausas oras. Akių sveikatos priežiūros specialistė sako: „Kai akys netenka natūralios drėgmės (ir drėgmės iš oro), jos linkusios ašaroti.