Kaip lrytas.lt teigė A. Storpirščio brolis Gediminas Storpirštis, mirties priežastis buvo plyšusi aorta. Brolio teigimu, niekas negalvojo, kad mirtis ištiks taip staiga, kai garsus aktorius dar tą pačią dieną intensyviai dirbo.
Aorta plyšo grįžus po darbo, žmona tuo metu taip pat buvo namuose. „Į ligoninę palydėjo ir sūnus, ir žmona. Devintą valandą vakaro, prieš išvežant į reanimaciją, jis dar turėjo sąmonę“, – sakė brolis.
Kolegos atsiliepė šiltai
Antradienį mirusį žinomą teatro ir kino aktorių Arūną Storpirštį kolegos atsimena kaip universalų aktorių ir žavingą, šmaikštų žmogų.
„Jis buvo aktorius profesionalas, kuris visur tikdavo – net ir senatvėje, pasikeitęs. Jis visur surasdavo savo „arkliuką“. Buvo pakankamai išdidus žmogus, visada išlaikydavo tokį savo statusą“, – BNS sakė aktorius Kostas Smoriginas.
Su A. Storpirščiu, kurį draugai vadino Aru, nuo jaunystės bendravusi aktorė Gražina Baikštytė prisimena jo išskirtinį žavesį ir šmaikštumą.
„Jis toks lengvas, žavingas buvo ir labai šmaikštus, su geru humoro jausmu. Aišku, suprato, jog yra merginų svajonė iš tiesų, buvo labai gražus“, – kalbėjo ji.
K. Smorigino teigimu, šmaikštumo aktorius neprarado ir pastaraisiais metais.
„Labai gaila, dar per anksti buvo jam išeiti... Dar negaliu suvokti, ką tik sužinojau, todėl man šokas. Net negaliu sakyti „buvo“ – atrodo, ką tik kalbėjausi“, – netikėtai pasiekusią žinią BNS komentavo G. Baikšytė.
Su A. Storpirščiu besimokęs K. Smoriginas prisimena, kad jaunystėje jis buvęs labai sportiškas ir į krepšinį bei futbolą įtraukė visą kursą.
G. Baikštytė sako neseniai skambinusi A. Storpirščiui prašyti interviu knygai, tačiau šis atsisakęs, teigęs, jog neturi, ką daug pasakyti.
„Dabar aš suprantu, kad jis blogai gal jautėsi“, – svarstė ji.
A. Storpirštis eidamas 69 metus mirė antradienį, po ligos. Aktorius dar tą pačią dieną dirbo, įgarsino filmą.
Jis gimė 1950 metais Vilniuje, 1975-aisiais baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija) aktorių laidą.
Tais pačiais metais jis pradėjo dirbti Jaunimo teatre sostinėje ir šio teatro trupei priklausė iki šiol.
Aktorius į Jaunimo teatrą atėjo su legendiniu vadinamu režisierės Dalios Tamulevičiūtės dešimtuku.
Šiame teatre A. Storpirštis sukūrė daugiau kaip 30 vaidmenų. Jis vaidino garsiuose Jaunimo teatro pastatymuose „Ilga kaip šimtmečiai diena“, „Meilė ir mirtis Veronoje“, „Škac, mirtie, visados škac“, „Pirosmani, Pirosmani“ ir kituose.
Aktorius kurį laiką dirbo nevalstybiniame Didžiajame Vilniaus teatre.
A. Storpirštis daug filmavosi ir Lietuvoje, ir anksčiau – Sovietų Sąjungoje. Jis vaidino „Amerikietiškoje tragedijoje“, „Chameleono žaidimuose“, „Ir ten krantai smėlėti“, „Žalstvykslėse“, „Žvaigždėje“, „Eurazijos aborigene“, „Dėdė, Rokas ir Nida“, kt., filmavosi televizijos serialuose, humoristinėje žinių laidoje „Dviračio šou“.
Skaisgirio atsiminimas
Rolandas Skaisgirys pasidalijo jaudinančiu prisiminu apie išėjusį kolegą: „Tai yra labai liūdna žinia. Kaip tik sėdime su kolegomis ir visi dalijamės prisiminimais. Ir supratome, kad tarp jų negalime rasti nė vieno blogo – vien tik linksmi, nuostabūs atsiminimai“, – Arūnas Storpirštis vaidino ne viename kurtame seriale – „Moterys meluoja geriau“, „Gedimino 11“, „Naisių vasara“, „Pasmerkti“ ir daugelis kitų. „Tad net ir klausti nereikia, ar jis buvo geras aktorius. Jis buvo vienas geriausių.... Man labai nesinori sakyti „buvo“.
Taip, jis buvo labai organiškas, plastiškas, o tokias savybes retai rasi. Ir humoro jausmas jo buvo labai subtilus. Užkulisiuose jis turėjo tokį solidumą, kad niekas sau neleisdavo su juo nesiskaityti, visi visi elgėsi labai pagarbiai“, – Kai dar A.Storpirštis buvo jaunesnis, jis taip pat priklausė futbolo komandai „Prelegentai“, o pokalbiai apie sportą tęsėsi iki šiol.
„Jis buvo didžiulis futbolo gerbėjas, todėl mudu betarpiškai bendravome, gi sportas yra neišsemiama tema“.