Nors Philipas, atlikdamas viešąsias pareigas, dėl savo, kaip valstybės vadovo, vaidmens pobūdžio visada paklusdavo monarchei, už uždarų durų jis nebijodavo pasakyti žmonai savo nuomonės tiesmuku būdu.
Tai karalienė pripažino per kalbą, sakytą jų 50-ųjų vestuvių metinių proga. Po Philipo mirties 2021 m. karalienė nuoširdžiai sureagavo į savo netektį, vos penkiais paprastais žodžiais išreikšdama savo sielvartą, kaip atskleidė karališkosios šeimos ekspertas, rašo mirror.co.uk.
Karalienės Elžbietos žodžiai mirus jos vyrui
Karališkosios šeimos ekspertas Gylesas Brandrethas, buvęs parlamento narys ir karališkųjų knygų autorius, artimai bendravęs su princu Philipu ir karaliene Elžbieta II dešimtmečius, savo knygoje „Elžbieta“, išleistoje po monarchės mirties, atskleidė karalienės reakciją į vyro netektį.
Brandrethas rašė apie kontrastą tarp karalienės privačių emocijų ir jos viešai vykdytų karališkųjų pareigų. Nors jos sielvartas buvo privatus, viešumoje ji buvo pasiryžusi tęsti savo įprastą veiklą. „Gyvenimas tęsiasi,“ – sakė ji. „Jis privalo tęstis.“
Brandrethas taip pat palygino Elžbietos II reakciją su karalienės Viktorijos elgesiu po jos vyro, princo Alberto, mirties. Viktorija pasitraukė iš viešojo gyvenimo, o Elžbieta II, atvirkščiai, stengėsi dar labiau įsitraukti į savo pareigas.
Ji tikėjo, kad jos krikščioniška pareiga buvo tęsti gyvenimą ir atlikti savo pareigas kuo geriau. Ji sakė, kad „nėra stebuklingos formulės, kuri liūdesį paverstų laime, bet užimtumas padeda.“
Po Philipo mirties karalienė tęsė karališkąsias pareigas, nors ir sumažintu tempu, įskaitant dalyvavimą „Trooping the Colour“ ceremonijoje, vykusioje netrukus po jo mirties, nors ir su ribojimais dėl COVID-19 pandemijos.
Brandrethas taip pat atskleidė, kad karalienė nebuvo šalia princo Philipo mirties akimirką, nors kai kuriuose pranešimuose teigiama kitaip. Jis teigė, kad karalienė buvo iškviesta tik po to, kai gydytojas patvirtino princo mirtį.