43-ejų ledi G. Kingston pasiuntė svarbią žinutę ir įspėjo apie psichikos sveikatos sutrikimams gydyti vartojamų vaistų poveikį. Tai padaryti paskatino koronerio žinia, kad Thomas nustojo vartoti vaistus kelios dienos prieš mirtį.
Koroneris teigė, kad 45 metų T. Kingstonas nusižudė, jo kūnas buvo rastas tėvų namuose Glosteršyre, rašo mirror.co.uk.
Finansininkas, kuris 2019 m. gegužės 18 d. Švento Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje susituokė su ledi G. Kingston, mirė vasario 25 d.
Antradienį Glosterio mieste vykusiame posėdyje pranešta, kad likus kelioms savaitėms iki mirties jis kovojo su stresu ir nemiga.
Netektį išgyvenanti našlė nutraukė tylą
Iš pradžių Bakingamo rūmuose esančioje „Royal Mews Surgery“ klinikoje, kurioje dirba karališkųjų rūmų personalas, šeimos gydytojas jam išrašė antidepresantų ir miegą gerinančių vaistų.
T. Kingstonas sugrįžo pas gydytoją su nusiskundimu, kad nuo skirtų vaistų nesijaučia geriau, ir gydytojas pakeitė vienus antidepresantus kitais.
Tačiau laisvai samdoma rašytoja ledi G. Kingston teismo posėdyje sakė mananti, kad jo mirtį „greičiausiai išprovokavo“ nepageidaujama reakcija į vaistus, kuriuos jis pradėjo vartoti, o vėliau vartojimą nutraukė.
„Man atrodo labai tikėtina, kad jis patyrė nepageidaujamą reakciją į vaistus, dėl to nusižudė. Manau, kad visi, vartojantys tokius vaistus, turi būti geriau informuoti apie šalutinį poveikį, kad ateityje būtų išvengta mirčių. Jei taip nutiko Thomui, tai gali nutikti bet kam“, – sakė ledi Gabriella.
Anksčiau ledi Gabriella yra pasakojusi, kad paskutinėmis savaitėmis jos vyras „atrodė normalus“, išskyrus jo mirties dienos rytą, kai jis, išgėręs vaistų, atrodė „beveik kaip apsvaigęs“.
Savo pareiškime karališkosios šeimos narė apibūdino jų santuoką kaip „pagrįstą meile ir pasitikėjimu“ ir teigė, kad jis niekada nei jai, nei kitiems neišsakė jokių minčių apie savižudybę. Ji pridūrė, kad jį labai paveikė draugo savižudybė.
Teismo posėdyje liudijęs psichiatrijos medicinos ekspertas dr. Davidas Healy sakė, kad kai kurie antidepresantai gali sukelti nerimą, o kai kurie jų yra selektyvieji serotonino reabsorbcijos inhibitoriai, kurie iš esmės veikia taip pat.
Eksperto teigimu, T. Kingstono nusiskundimai, jog vaistų vartojimas jam kelia nerimą, buvo ženklas, kad vaistas jam netiko ir jam turėjo būti skiriamas kitoks preparatas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!