Vasario viduryje numatomos penkių balų lygio magnetinės audros.
Intensyvios dienos
Internetinėje svetainėje meteoagent.com pranešama, kad vasario 18 ir 19 dienomis laukia 5 balų intensyvumo magnetinės audros. Tai reiškia, kad šiomis dienomis sveikata reikėtų pasirūpinti labiau.
Magnetinių audrų lygis vasario viduryje kils. Štai vasario 16 dieną prognozuojama sveikatai nepavojinga diena – 2 balų lygio magnetinė audra. Tuomet vasario 17 dieną jau 3 balų magnetinė audra, kuri 18 dieną sieks net 5 balus.
Tuo tarpu 20 dieną magnetinių audrų lygis jau nebebus toks aukštas, sieks 3 balus, o nuo vasario 21 iki 23 dienos – 2 balus.
Kaip apsisaugoti?
Kaip anksčiau tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasakojo šeimos gydytojas Irmantas Aleksa, magnetinės audros – tai saulės magnetinio lauko aktyvumo padidėjimas.
Saulė išskiria daugiau magnetinės energijos, kuri gali veikti visą saulės sistemą, o kadangi žemė nėra taip toli nuo saulės, todėl poveikis iš tiesų juntamas.
Kaip pastebi šeimos gydytojas, įsivyravus magnetinėms audroms žmonės dažniau skundžiasi psichogeniniais sutrikimais, padidėjusiu kraujospūdžiu, galvos skausmu, paūmėjusia migrena.
I. Aleksos teigimu, magnetinės audros dažniausiai paveikia kraujagysles – jos susitraukinėja, atsipalaiduoja, jose jaučiama padidėjusi įtampa: „Tai gali būti siejama su stresu, nervingumu, didėja kraujospūdis.“
Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai, visgi, pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių.
Pirmiausia, patariama valgyti mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus bei aštraus maisto. Verčiau į mitybą įtraukite daugiau vaisių, daržovių, kad organizmas būtų aprūpintas būtinomis medžiagomis.
Naudinga atsisakyti žalingų įpročių: rūkymo, alkoholio vartojimo. Taip pat rekomenduojama atsisakyti kavos. Vietoj šio gėrimo rinkitės žolelių, žaliąją arbatą.
Be to, vertėtų daugiau mankštintis, judėti, puikiai tinka ir vaikščiojimas. Nepamirškite vėdinti patalpų, kad į jas patektų kuo daugiau gaivaus oro.
Jei tik įmanoma, stenkitės patirti kuo mažiau streso, o geresnę savijautą padės užtikrinti kokybiškas miegas – stenkitės eiti miegoti tuo pačiu laiku ir miegoti pakankamai valandų.