• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors orchidėjas lengva auginti ir prižiūrėti, daugeliui žmonių vis dar kyla klausimas, kaip priversti jas žydėti. Jei orchidėja nežydi, ji praranda visą savo žavesį. Keli sodininkai pasidalino savo patarimais socialinėje erdvėje.

Nors orchidėjas lengva auginti ir prižiūrėti, daugeliui žmonių vis dar kyla klausimas, kaip priversti jas žydėti. Jei orchidėja nežydi, ji praranda visą savo žavesį. Keli sodininkai pasidalino savo patarimais socialinėje erdvėje.

REKLAMA

Išskyrus tam tikras orchidėjų rūšis, pavyzdžiui, ludisijas, sodininkai paprastai augina jas dėl žiedų. Falenopsis, populiariausia orchidėjų rūšis, džiugina žiedais daugelį savaičių.

Kai jie pagaliau nuvysta, kyla pagunda augalą išmesti, tačiau pasitelkus keletą paprastų gudrybių galima paskatinti jį vėl ir vėl žydėti eilę metų, rašo express.co.uk.

„Facebook“ grupėje „Gardening UK“ vienai moteriai prireikė patarimo, kaip paskatinti falenopsį žydėti kitą sezoną. Įkėlusi savo bežiedės orchidėjos nuotrauką, Janice Steele rašė: „Mano gražioji orchidėja žydėjo nuo rugsėjo, bet dabar žydėjimas baigėsi. Lapai atrodo tokie vešlūs ir sveiki. Ką daryti, kad paskatinčiau ją žydėti kitą sezoną?“

REKLAMA
REKLAMA

Daugelis sodininkų, trokšdami pasidalinti savo nuomone, teigė, kad norint, jog orchidėjos vėl žydėtų, joms reikia pakankamai apšvietimo ir tinkamos temperatūros.

REKLAMA

Svarbu apšvietimas

Rebecca Short pasakė: „Jums nereikia nieko daryti. Tiesiog laikykite orchidėją ant rytinės palangės. Jei lapai yra tamsiai žalios spalvos, tai reiškia, kad augalas negauna pakankamai šviesos. Tačiau jei lapai yra vidutinio žalumo ar šviesiai žali, augalas gauna reikiamą šviesos kiekį“.

Jill Barker pakomentavo: „Apšvietimas yra vienas geriausių būdų paskatinti kambarinį augalą žydėti. Aš padėjau savo orchidėją prie lango ir dabar ji nenustoja žydėti“.

REKLAMA
REKLAMA

Mary Roberts rašė: „Įsitikinkite, kad augalas gauna pakankamai šviesos. Tai labai svarbu žydėjimui. Tačiau venkite tiesioginių saulės spindulių“.

Margaret Stevens sakė: „Girdėjau, kad apšvietimas yra labai svarbus orchidėjos žydėjimui, bet kadangi pro langą nepatenka pakankamai šviesos, savo namuose naudoju papildomą apšvietimą, atitinkantį saulės ciklą – orchidėja žydi kiekvienais metais“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugeliui orchidėjų šviesos trūkumas yra pagrindinė priežastis, dėl kurios jos nežydi. Orchidėjos lapai gali atrodyti sveiki ir žali, o iš tikrųjų augalas gauna per mažai šviesos, kad galėtų klestėti.

Temperatūros nauda

Nors orchidėjoms reikia šviesos, dauguma jų netoleruoja tiesioginių saulės spindulių. Padėkite jas prie langų, kad ant jų patektų kuo daugiau šviesos, bet nestatykite jų tiesioginėje saulės spindulių šviesoje.

REKLAMA

Anot sodininkystės entuziastų, svarbu ne tik apšvietimas, bet ir temperatūra, tačiau ji dažnai nėra pakankamai vertinama kaip dar vienas orchidėjų žydėjimo garantas.

Chrisas Jonesas sakė: „Kai mano orchidėja baigia žydėti, leidžiu jai pailsėti ir pernešu į oranžeriją, kol atšals, o tada vėl  perkeliu į patalpą. Atrodo, kad tai skatina ją vėl pražysti“.

 

Lisa Woodrow rašė: „Padėkite augalą 10 laipsnių šaltesnėje vietoje kelioms savaitėms po žydėjimo kol jis išleis naujus žiedkočius“.

REKLAMA

Sandra Stewart pakomentavo: „Dieną orchidėją palieku šiltoje vietoje, o naktį perkeliu ją prie lango, kur yra vėsiau“.

Labiausiai tikėtina, kad orchidėjos žydės joms palankioje temperatūroje. Kai kurios orchidėjų rūšys klesti šilumoje, kitos mėgsta vidutinę temperatūrą ir yra klestinčių vėsoje. Falenopsiams reikia vėsesnės temperatūros, kuri imituoja jų natūralią atogrąžų miškų aplinką, kur naktimis temperatūra nukrenta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad žydėtų falenopsiai, jiems dieną reikia 21-29 laipsnių šilumos, o naktį pakanka 16-21.

Nors šviesa ir temperatūra yra labai svarbūs norint, kad orchidėjos vėl žydėtų, taip pat svarbu užtikrinti, kad jos būtų tinkamai prižiūrimos pagal savo veislę. Drėgmė, vanduo ir trąšos yra vienodai svarbūs bendrai augalo priežiūrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų